УГКЦ творить структуру військового капеланства

12-13 грудня 2007 року у Києві відбувається перший з’їзд головних військових капеланів УГКЦ. Мета з’їзду – налагодження взаєморозуміння у сфері душпастирської опіки військовослужбовців. У з’їзді беруть участь головні військові капелани усіх єпархій УГКЦ, представники силових структур України та представник Міністерства оборони Німеччини – о. Йоахим Сімон, військовий капелан Німеччини, декан у закордонних справах. Очолив роботу з’їзду Преосвященний Владика Михаїл (Колтун), керівник Відділу у справах душпастирства силових структур України.

З’їзд розпочався із Архиєрейської Божественної Літургії у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, що розташований на території майбутнього Патріаршого центру УГКЦ. Літургію, у співслужінні із капеланами УГКЦ, відслужив Владика Михаїл (Колтун). У проповіді керівник Відділу у справах душпастирства силових структур України наголосив на важливості духовної складової, як одної із визначальних елементів формування патріотизму та високої моральності військовослужбовців.

Після обіду розпочалось перше пленарне засідання, на яке завітав Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ. «Будучи цивільним, бо я ніколи не служив у війську, та переживши роки Другої світової війни, я навчився оцінювати, яке значення Збройних сил: чужих і своїх. А повернувшись після довгих років в Україну я відчув, що значить мати свою державу, своє військо», – зокрема сказав Предстоятель УГКЦ, звертаючись до присутніх у залі. Відтак промовець говорив на тему потреб військовослужбовців чи оборонної структури загалом. «У ЗМІ ми часто чуємо про те, що військовослужбовці чи то потребують житла, чи що їм це житло виділено, чуємо про потребу модернізації наших озброєнь, про миротворчі контингенти тощо. Це безумовно дуже важливі питання. Але потрібно пам’ятати, що воїн – це передусім людина. І щоб бути добрим воїном, він має бути цього свідомим. Про це потрібно говорити, адже часто військових прагнуть використати як знаряддя, але людина у формі має завжди пам’ятати про своє завдання та гідність. В історії воїни саме з такими пріоритетами були великими», – сказав Блаженніший Любомир.

Після цього було заслухано доповіді представників Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України. Доповідачі, відзначаючи позитивні кроки у справі забезпечення релігійних потреб військовослужбовців, називали також і наявні проблеми: відсутність законодавчої бази, необхідність Церкві підготуватися до нових умов капеланського служіння, які настануть після переходу армії на професійну основу та закликали представників Церкви активніше пропонувати свої ініціативи у справі налагодження капеланського служіння.

З’їзд, який покликаний розглянути питання створення внутрішньої організаційної структури капеланської служби в УГКЦ, налагодити співпрацю з силовими міністерствами та відомствами, створити систему забезпечення пастирською опікою військових у всіх єпархіях УГКЦ та шукати шляхи для налагодження міжконфесійної співпраці у сфері військового капеланства, завершить свою роботу 13 грудня.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.