Професора Р. Василика нагороджено медаллюза видатну працю та старання для Церкви

У суботу, 1 грудня 2007 року, в приміщенні Національного музею м. Львів (пр. Свободи, 20) під час виставки ікон Романа Василика, професора, завідувача кафедри сакрального мистецтва при Львівській академії мистецтв, Високопреосвященніший Владика Ігор Возьняк, Архиєпископ Львівський, вручив медаль від Святішого Отця Венедикта XVI для п. Романа. Дана медаль є відзнакою Святого Хреста святих апостолів Петра і Павла за видатні праці та старання для Церкви. Також, Владика Ігор вручив п. Роману грамоту за вагомий внесок для добра Львівської архиєпархії УГКЦ.

“В радянські часи, коли не було легко малювати ікони чи взагалі старатися щось робити для Церкви, п. Роман цього не боявся і наражаючись на небезпеку допомагав, між іншим, у оформленні престолу та багато інших речах. Це, також, позитивно свідчить про характер людини. Дякую п. Роману за те, що є кілька церков під його проводом, які він розписав з допомогою своїх студентів. Думаю, що іконографія, зокрема завдяки його таланту і старанню, буде поширюватися та зростати”, – зазначив Владика Ігор у своєму слові до присутніх під час виставки.

Слід також зазначити, що п. Роман Василик є автором понад 500 ікон, ним запроектовано 15 іконостасів, реалізовано біля 10. Серед них: іконостас єпархіальної каплиці в м. Коломия (1992 p.), іконостас УГКЦ в м. Вулвергемптоні, Великобританія (1993 р.), запрестольна ікона „Пресвята Богородиця Покрова” для Святопокровського монастиря сс. Студиток у Львові (1997 p.), іконостас УГКЦ в с Бартошиці, Польща (1999 p.). іконостас УГКЦ св. Василія Великого монастиря ЧСВВ у Києві (2003 p.), іконостас церкви Святих Жінок мироносиць у с. Вороняки на Золочівщині (2004 p.), ікони іконостасу церкви св. Андрія і Варвари с Хоружівка на Сумщині (2006-2007 pp.). Pоман Василик є автором проектів комплексного оформлення церкви Пресвятої Богородиці Покрови оо. Селезіан та св. Володимира і Ольги у Львові (2000-2005 pp.). Ним, також, було запроектовано вівтар для Літургії з нагоди візиту Святішого Отця Івана Павла II в Україну (м. Київ).

Прес-служба Львівської архиєпархії

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.