Семінар в’язничних капеланів УГКЦ «Душпастирська опіка у пенітенціарних закладах України»

26-30 листопада у Білоцерківському училищі професійної підготовки працівників кримінально-виконавчої системи Держдепартаменту України з питань виконання покарань проходить перший семінар в‘язничних капеланів Української Греко-Католицької Церкви на тему «Душпастирська опіка у пенітенціарних закладах України». Ініціатором проведення даного заходу на базі училища виступила УГКЦ на підставі угоди, яка була підписана 2 квітня 2007 року між Блаженнішим Любомиром, Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким, та п. Василем Кощинцем, головою Держдепартаменту України з питань виконання покарань.

«Метою семінару – за словами диякона Костянтина Пантелея, референта в‘язничного душпастирства УГКЦ – є ознайомлення капеланів із навчанням Церкви у ділянці служіння ув‘язненим та специфікою праці у пенітенціарній системі». Співпраця між Церквою і Державою у цій галузі здійснюється через управління соціально-виховної і психологічної роботи у місцях позбавлення волі, яке очолює п. Сергій Скоков, який був присутній на відкритті семінару.

Семінар розпочався Архиєрейською Божественною Літургією у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці у Києві. Очолив Літургію Преосвященний Владика Михаїл (Колтун), голова Відділу душпастирства у силових структурах при Патріаршій Курії УГКЦ. З ним співслужили Преосвященний Владика Богдан (Дзюрах), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, та капелани, що прибули на семінар. Слід відзначити, що на Літургії був присутній п. Василь Кощинець, голова Департаменту з питань виконання покарань. По завершенні Літургії він виступив із привітальним словом, щоб заохотити капеланів УГКЦ не покидати розпочату справу і щоб єпископи у своїх єпархіях дбали про це важливе служіння.

У Білій Церкві учасників семінару зустрів начальник училища професійної підготовки працівників кримінально-виконавчої системи п. Василь Костенко, який із 1982 року працює у цій системі. Він відзначив велику роль Церкви у відродженні людей, які скоїли злочин і перебувають у місцях позбавлення волі.

Робота семінару розпочалася із вступного слова Владики Михаїла, який закликав капеланів «іти і знайти заблукану вівцю, яка довіряє священичому служінню». «Сьогодні день Божого післанництва до в‘язниці, – продовжив Владика, – ідіть і змініть радянський спосіб думання про тих людей, які перебували чи перебувають у місцях позбавлення волі».

Відтак слово мав п. Сергій Скоков, який розповів про сучасний стан справ у Держдепартаменті України з питань виконання покарань. За його словами зараз в Україні діє 183 колонії, у яких перебуває 151 тис. ув’язнених, серед яких 2 тис. неповнолітні та 7, 5 тис. жінки.

Кожного дня є чотири сесії. Серед доповідачів – священики, учасники семінару, та викладачі училища. Програма була укладена спільно Церквою та Держдепартаментом.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.