Франція.В французькому місті Греноблі розпочався суд над одним з лідерів апокаліптичної секти «Храм Сонця»

Франція.

В французькому місті Греноблі розпочався суд над одним з лідерів апокаліптичної секти «Храм Сонця», члени якої в 1994-97 роках здійснили у Франції, Швейцарії та Канаді декілька колективних самогубств, загальна чисельність жертв яких склала 74 особи.

17 квітня ц. р. диригента Мішеля Табачника, якого вважають третьою людиною в «Храмі Сонця», було офіційно звинувачено у «зв’язках зі зловмисниками з метою організації вбивств». Тіла двох вищих авторитетів секти — Жозефа ді Мамбро і Люка Журе — було знайдено серед жертв масового самогубства у Швейцарії в жовтні 1994 року, коли загинуло 48 осіб. Зі свого боку 59-річний музикант визнає факт зв’язку з сектою, але категорично заперечує свою керівну роль. У той же час звинувачення стверджує, що саме він в 1994 році — тобто незадовго до першого колективного самогубства — став проповідувати «кінець Храму Сонця» і «невідворотне повернення до Отця». Якщо вина Табачника буде доведена, йому загрожує 10 років тюрми і штраф у розмірі $ 136 000. Адвокати Табачника добиваються перенесення процесу на пізніший термін і відсилання справи на дорозслідування.

23 грудня 1995 року в місцевості Веркор на південному сході Франції було знайдено тіла 16 осіб — у тому числі трьох дітей — зі слідами кульових ран. Трупи лежали у формі зірки. Слідство встановило, що більшість загиблих були застрелені двома сектантами, які потім вчинили самогубство. За даним звинувачення «Храм Сонця» був мафіозною структурою, яка володіла величезними багатствами. До числа її активістів були великі бізнесмени і політики.

Досі у слідства немає єдиної думки про те, як слід характеризувати трагедію в Веркорі: як самогубство чи вбивство. На останній версії наполягає психотерапевт з Бордо Реюта Поле, яка свого часу була адептом секти і мало не стала 17-ою жертвою Веркора.

Експерти вважають, що доктрина «Храму Сонця» має три джерела: вчення масонів, розенкрейцерів і тамплієрів. Лідери секти навчали, що з наближенням кінця світу «обрані» повинні «вийти з тілесної оболонки і переселитися на Сіріус, щоб зберегти дух людства». Останнє масове самогубство членів «Храму Сонця» відбулося 22 березня 1997 року в Сен-Казимирі (Канада): тоді загинуло п’ять сектантів.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.