Понад 200 ченців і черниць розмірковують про служінння і післанництво монашества УГКЦ

20 серпня 2007 року у Львові, в приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа (ЛДС), з благословення Блаженнішого Любомира, Глави Української Греко-Католицької Церкви, розпочала роботу конференція монашества УГКЦ на тему «Служіння і післанництво». Конференція відбувається в рамках першого в історії нашої Церкви Собору монашества УГКЦ «Преображення у Господі». Собор монашества триває впродовж шести років – від 2003 до 2008-го. Почергово відбуваються спершу підготовча конференція, а відтак підсумкова сесія.

Як ми повідомляли раніше, конференція «Служіння і післанництво» є підготовчим етапом до третьої однойменної сесії Собору, яка запланована на 2008 рік (перша сесія «Ідентичність монашества в покликанні і служінні УГКЦ» проходила 8-11 вересня 2004 року, друга сесія «Покликання і формація» – 4-8 вересня 2006 року).

Про особливість цієї конференції розповів о. Венедикт, голова оргкомітету конференції монашества «Служіння і післанництво»: «Темою конференції монашества УГКЦ є «Служіння і післанництво». Таку тему вибрано тому, що на перших сесіях ми говорили про ідентичність монашества, старалися пізнати у чому вона проявляється, як формувати монашество. Тепер же хочемо пізнати у чому полягає служіння богопосвячених осіб. Тому до участі у конференції у якості доповідачів ми підбирали людей із різних станів, це є єпископи, священики, миряни, різних монастирів та навіть конфесій. Через таку різноманітність прагнемо пізнати в чому проявляється особливість служіння монашества у Церкві. Люди вимагають від монахів чогось, і ми на цій конференції прагнемо дати відповіді на питання про місце, завдання та роль монашества у Церкві», – пояснив о. Венедикт.

У конференції беруть участь більше 200 учасників, які представляють 28 спільнот богопосвяченого життя УГКЦ. «Оскільки тема конференції стосується служіння і місії нашої Церкви у цілому світі, то участь у її роботі беруть доповідачі і гості з усіх поселень, де тільки діє наша Церква: далеке і близьке зарубіжжя, старі і нові поселення, Східна Україна», – розповів о. Венедикт.

Конференція монашества «Служіння і післанництво» завершить свою роботу 24 серпня урочистою Божественною Літургією.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.