Архієпископ Жан-Луї Торанназвав майбутній папський візит на Україну «простим паломництвом»,яке не повинно «зчиняти переполоху в середовищі РПЦ»

Архієпископ Жан-Луї Торан

назвав майбутній папський візит на Україну «простим паломництвом»,

яке не повинно «зчиняти переполоху в середовищі РПЦ»

«РПЦ має 80 млн. членів а ми маємо 500 тисяч (в Росії). Ми не можемо бути жодною небезпекою для православної Церкви», — сказав архієпископ Жан-Луї Торан, ватиканський «міністр закордонних справ», на прес-конференції, присвяченій 10-ій річниці відновлення католицької Церкви в Росії.

У Росії політики і лідери РПЦ виступають зі зростаючою регулярністю проти папського візиту до сусідньої України. Багато опонентів візиту кажуть, що він є частиною ватиканського плану поширення католицького впливу на території колишнього СРСР, яку РПЦ розглядає як свою ексклюзивну канонічну територію.

Архієпископ Торан намагався вгамувати пристрасті, кажучи про майбутній папський візит на Україну : «Це релігійна подія і паломництво. Те ж саме Папа хотів би зробити у Росії».

Московський патріархат погрожує погіршенням відносин з Ватиканом, якщо Папа зустрінеться на Україні з незалежними від Москви православними лідерами. Патріарх Алексій II, який поїхав до Азербайджану, коли архієпископ Торан був у Москві, сказав 29 травня, що візит Папи на Україну «принесе не примирення між релігійними групами на Україні, а ще більше загострення».

Архієпископ Торан був одним з високих сановників, які прибули до Москви на триденний симпозіум для відзначення 10-ої річниці квітневого (1991 р.) папського декрету про заснування двох апостольських адміністратур у Росії католиків латинського обряду. Протягом 70 років комуністичного правління католицька Церква в Росії зазнавала репресій і функціонувала легально лише в двох храмах.

Того ж 1991 р. архієпископ Тадеуш Кондрусевич (родом з Білорусі) був призначений апостольським адміністратором для європейської Росії. Як розповів архієпископ на симпозіумі, коли він прибув, Росія мала лише 10 парафій і 8 священиків. Сьогодні найбільша країна світу має 220 парафій і 215 священиків. Діють 4 апостольські адміністратури, семінарії, радіопрограми та тижневі газети.

Незважаючи на це, відзначив архієпископ Кондрусевич, католицькі лідери у Росії є дуже обережні в питанні прозелітизму, всупереч тому, в чому їх часто звинувачує РПЦ. «Ми не кажемо: «Не ходіть до православної церкви, ходіть до нас. Це абсолютний нонсенс. І це образливо», — сказав архієпископ Кондрусевич, глава російської єпископської конференції, під час прес-конференції.

У проповіді під час Літургії 27 травня архієпископ Жан-Луї Торан сказав: усі людські істоти потребують чути, що вони люблені Господом, Який хоче спасти їх. «Цей апостольський діалог, звичайно, не є пропагандою, ані прозелітизмом», — зазначив представник Ватикану.

У Росії, де більшість людей «ведуть своє духовне коріння від православної Церкви, брак єдності серед християн є джерелом суму і фактором, який послаблює їхню спроможність проголошувати Євангелії», — сказав прелат.

«Як той, хто тісно працює з Папою, — сказав Торан, — я є свідком його ставлення до християнської єдності, зокрема, щодо твердження про підтримку православної віри. І я б хотів сказати, що немає труднощів, немає нерозуміння, немає факту історії — колишньої чи сучасної, — які могли б утримати нас від пошуку довір’я, від щирості визнання один одного братами і сестрами. Ми не є суперниками, ми не повинні думати, як використати один одного. Ми — паломники, які, під опікою Божою, мусять намагатися любити, як любив Христос, і вчитися миритися один з одним, бо лише з’єднаними руками ми зможемо відчинити двері Церкви для всіх, хто стукає, хто шукає любові, правди і надії».

Підготувала З. Курдина

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.