Місійна діяльність УГКЦ

«Наше завдання не просто розказати людям про Христа, а допомогти їм жити по християнськи», – сказав Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, під час зустрічі, на якій йшлося про місійну діяльність УГКЦ. П’ята з черги зустріч на тему місійності відбулася 7 червня 2007 року у приміщенні б’юро Патріаршої курії УГКЦ у Львові. У ній взяли участь Преосвященний Владика Гліб (Лончина), Єпископ-помічник Верховного Архиєпископа, п. Оксана Давид, голова Комісії у справах євангелізації, та п. Юрій Підлісний, голова Комісії у справах мирян. Головна мета зустрічі – подальша робота над пропозиціями щодо місійної діяльности УГКЦ для їх розгляду на Синоді Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства.

Учасники засідання цього разу зосередилися над опрацюванням двох документів: проектом офіційного звернення, у якому буде представлено вчення про місійну діяльність УГКЦ та проектом питальника, за допомогою якого можна буде вияснити пропозиції та потреби кожної єпархії та екзархії щодо місійної діяльности.

Перша зустріч щодо місійності відбулася 12 січня 2007 року. Тоді її учасниками були ректори семінарій УГКЦ в Україні, настоятелі жіночих і чоловічих чинів та згромаджень, голови комісій УГКЦ. У засіданні також взяли участь Преосвященні Владики Діонісій (Ляхович), Гліб (Лончина), Степан (Меньок) та Ярослав (Приріз). Відтак у наступних зустрічах брали участь представники від кожної групи. У проміжку між першою та четвертою зустріччю Комісія у справах євангелізації зібрала та впорядкувала всі пропозиції від кожної з чотирьох окремих груп, які випрацьовували свої ідеї щодо розвитку місійної діяльности. Тоді створений робочий документ розіслали до владик, ректорів семінарій, настоятелів чоловічих та жіночих чинів і згромаджень, голів комісій для того, щоб вони внесли свої доповнення. Узгоджений та критично опрацьований документ став предметом розгляду на третій зустрічі, яка відбулася 12 квітня.

Предметом розгляду четвертого засідання (4 травня 2007 року) був загальний образ того, що вже робиться у цій ділянці церковного життя. Це було зроблено за допомогою представлення звітів щодо вже проведеної місійної діяльности семінарій, чоловічих і жіночих інститутів богопосвяченого життя та мирянських організацій. Важливо, що на цьому засіданні було вирішено на базі Комісії у справах євангелізації розпочати створення банку даних про пропозиції семінарій, монаших чинів і згромаджень, мирянських організацій щодо місійних можливостей, а рівно ж і даних про потреби окремих парафій та громад УГКЦ щодо місійної допомоги.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.