Відбувся круглий стіл «Пріоритети державної політики в галузі свободи совісті: шляхи реалізації»

25 травня 2007 року у Києві Державний комітет України у справах національностей та релігій та Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова провели засідання круглого столу: «Пріоритети державної політики в галузі свободи совісті: шляхи реалізації». Від УГКЦ у засіданні, з благословення Блаженнішого Любомира, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, взяв участь о. Роман Небожук, керівник б’юро УГКЦ для зв’язків з державними органами влади у Києві.

Інші Церкви та релігійні організації представляли: Архиєпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, керуючий справами УПЦ, архимандрит Євстратій (Зоря), прес-секретар УПЦ КП, Владика Маркіян (Трофим’як), Генеральний вікарій єпископату Римо-Католицької Церкви, керуючий Луцькою дієцезією, та шейх Ахмед Тамім, голова Духовного управління мусульман України, Муфтій України.

Державні органи влади представляли: Новиченко Микола Романович, заступник голови Державного комітету України у справах національностей та релігій, кандидат філософських наук та Любчик Володимир Піменович, начальник відділу науково-експертної роботи Державного комітету України у справах національностей та релігій, кандидат філософських наук

Релігійні діячі звернулися з пропозицією продовжити працю над «Концепцією державно-церковних відносин в Україні» з метою забезпечення Партнерських взаємовідносини Держави і Церкви (релігійних організацій) базуючись на тому, що обидва ці суспільні інститути, будучи відокремленими та суверенними один від одного в питаннях, що належать до їх виняткової компетенції, діють в інтересах українського суспільства, – повідомив для Департаменту інформації УГКЦ о. Роман Небожук.

Представники Церков констатували факт, що у законодавчому забезпеченні державно-церковних відносин в Україні за минулий рік не відбулося жодних позитивних зрушень. Верховна Рада відхилила всі законопроекти, які вдосконалювали регулювання в ділянці свободи совісті, освітньої діяльності та соціального служіння Церков та релігійних організацій на користь усього суспільства. Зокрема, Комітет з питань культури та духовності під головуванням В.Яворівського рекомендував Верховній Раді відхилити два законопроекти: два законопроекти щодо надання релігійним організаціям права постійного користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності (законопроекти № 1101 від 30.06.06 та № 2260 від 04.10.06 відповідно В.Стретовича та О.Турчинова), законопроект В.Стретовича щодо надання релігійним організаціям права на заснування загальноосвітніх навчальних закладів (реєстр. № 2020 від 30.08.06) та законопроект щодо встановлення мораторію на приватизацію майна культового призначення, що перебуває у державній та комунальній власності (реєстр. № 2758 від 15.12.06; автори – О.Боднар та О.Турчинов). Негативну позицію щодо надання релігійним організаціям права на заснування загальноосвітніх навчальних закладів зайняв і парламентський Комітет з питань науки і освіти під головуванням К.Самойлик.

Нерозв’язаними залишаються питання врегулювання запровадження викладання християнської етики на регіональному рівні та проблема підготовки педагогічних кадрів, визнання Теології як наукової дисципліни та розробка державного стандарту з цього предмету.

Зі здивуванням зазначалося, що Комісія Кабінету Міністрів з питань реституції майна Церков та релігійних організацій діє без участі релігійних діячів, що є явним рецидивом минулого.

Представники Церков підтвердили своє бажання і надалі займати активну позицію та консолідувати зусилля для відстоювання права на релігійну свободу, толерантне співжиття людей різних світоглядних переконань та вдосконалення інституційної співпраці церков з державними та громадськими інституціями на благо кожного громадянина та спільного вирішення сучасних проблем суспільного розвитку в Україні.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.