Києво-Вишгородська архієпархія розбудовує свої структури

9 вересня 2006 року у м. Вишгороді (Київська обл.) відбулася друга, після піднесення Києво-Вишгородського екзархату до рівня архієпархії, зустріч (перша відбулася 14 березня 2006 року) Блаженнішого Любомира, Верховного Архієпископа Києво-Галицького, та Преосвященного Владики Богдана (Дзюраха), Єпископа-помічника Києво-Вишгородського, зі священиками Києво-Вишгородської архієпархії Української Греко-Католицької Церкви. Спільне засідання розпочалося із Молебню до Пресвятої Богородиці. Після прочитання Євангелія проповідь промовив Блаженніший Любомир.

У своєму духовному поученні Глава УГКЦ говорив про потребу кожного з нас відчувати і усвідомлювати свою корисність і важливість свого існування. Це, за словами проповідника, вкрай необхідно також і священикам – вони мають розуміти, що їхня проповідь, молитва, весь духовний провід є вкрай необхідними для мирян. Якщо кожний душпастир матиме таке переконання, то це, на думку Блаженнішого Любомира, сприятиме ревнішій та відповідальнішій праці на парафіях.

Після спільної молитви, об 11.00, розпочалася перша пленарна зустріч. Передусім із привітальним словом виступив Блаженніший Любомир, який пояснив мету зустрічі. Відтак Владика Богдан представив духовенству архієпархії нових священиків: о. Мирослава Латинника, сотрудника у Вишгороді (висвячений 14 травня 2006 року) та о. Миколу Дуркалеця, настоятеля парафіяльної громади с. Щітки, Вінницької обл.(перейшов до архієпархії з Донецько-Харківського екзархату). А також нововисвячених (28 серпня 2006 року) дияконів: Костянтина Пантелея та Остапа Саврука. Відтак Предстоятель УГКЦ розповів, що незабаром буде проведено необхідні доповнення Архієпархіальної курії та призначено вікарія у судових справах.

Крім того Блаженніший Любомир розповів про роль та значення ще трьох, згідно із канонічним правом, структурних одиниць в архієпархії: Пресвітерської ради (вибори членів ради відбулися під час післяобідньої сесії), Колегії єпархіальних радників (буде призначена правлячим архієреєм після обрання Пресвітерської ради) та Душпастирську раду.

Тоді Владика Богдан коротко представив звіт про події та заходи, здійснені за період від минулої зустрічі. Свій виступ Єпископ-помічник Києво-Вишгородський розпочав із повідомлення про актуальний стан архієпархії (кількість священиків, дияконів, парафій і т.п.). Після цього владика розповів про: його відвідини парафій; особисті зустрічі зі священиками; зустріч зі священиками Волині у Луцьку; відвідини парафій у Волинсько-Рівненському протопресвітерстві; реколекції для священиків у Ворзелі; прощу до Зарваниці; відзначення Дня хворого; відзначення 5-ї річниці візиту в Україну Святішого Отця Івана Павла ІІ; богослужіння та зустріч з аніматорами Реколекційного руху „Подружні зустрічі” в Пирогово, тощо.

Відтак було представлено діяльність комісій, які вже діють в архієпархії: Комісії у справах родини (голова п. Богдан Сенчук), Комісії у справах молоді (голова о. Олексій Генек) та Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я (відповідальний о. Богдан Чурило). Важливо, що о. Олексій Генек у своєму представленні розповів про Архієпархіальний собор і З’їзд молоді, які відбудуться відповідно 14 і 15 жовтня 2006 року в рамках підготовки Патріаршого Собору молоді 2007 року. Також під час засідання було наголошено на потребі вибору представників до Міжєпархіальних комісій: літургійної та у справах монашества. При цьому було повідомлено, що на сьогодні представниками архієпархії є: о. Михайло Будник в Міжєпархіальній комісії у справах євангелізації, с. Андрея Якимець в Міжєпархіальній катехитичній комісії та о. Олексій Генек в Міжєпархіальній комісії у справах молоді.

Після обіду розпочалася друга пленарна зустріч. Вона складалася із виборів членів Пресвітерської ради, різних адміністративних повідомлень (про реколекцій для дружин священиків, про канонічні візитації парафій, про збірки пожертв на потреби християн у Святій землі та Українського католицького університету, тощо).

Наступна загальна зустріч духовенства Києво-Вишгородської архієпархії УГКЦ відбудеться навесні 2007 року.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.