Відбулось чергове засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

15 травня 2007 року в конференц-залі столичного готелю «Київ» під головуванням Української Православної Церкви відбулось чергове засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). В ід УГКЦ участь у роботі засідання взяли Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, та протоієрей Олекса Петрів, представник УГКЦ у Секретаріаті ВРЦіРО.

Керівники і повноважні представники конфесій – членів ВРЦіРО обговорили питання щодо стану державно-конфесійних відносин в Україні та заслухали з цього приводу інформацію від представників Секретаріату Президента України, Верховної Ради України та Держкомнацрелігій. У свою чергу запрошенні на засідання представники влади висловили свої думки щодо законодавчого забезпечення діяльності Церков і релігійних організацій та перспектив практичного вирішення актуальних проблем у сфері релігійної свободи України, – повідомляє Інститут релігійної свободи .

За результатами розгляду питань порядку денного засідання Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій ухвалила Декларацію «Про негативне ставлення до явища гомосексуалізму та спроб легалізації так званих одностатевих шлюбів (реєстрації одностатевих партнерств)» та прийняла рішення про направлення звернення до керівництва Республіки Польща у відношенні підтримки його позиції щодо захисту традиційних сімейних цінностей. Також Рада ухвалила протокольне рішення про підготовку декларації щодо ставлення Церков і релігійних організацій до питання абортів.

У ході засідання Ради керівники і повноважні представники конфесій схвалили і направили звернення до вищого керівництва держави з приводу зустрічі з нагоди 10-річчя діяльності ВРЦіРО. Така ініціатива Ради виникла у зв’язку з існуючою необхідністю проведення постійного і системного державно-конфесійного діалогу задля налагодження співпраці у вирішенні соціальних проблем суспільства та його духовно-морального виховання.

Крім цього, на засіданні Ради було прийнято рішення про створення Робочої групи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з питань реституції майна релігійних організацій, до складу якої увійдуть представники Церков і релігійних організацій. Метою створення зазначеної Робочої групи ВРЦіРО є узагальнення інформації щодо майна, яке було експропрійовано у Церков і релігійних організацій, розробка пропозицій і змін до законодавства та інших нормативних актів України щодо вдосконалення механізму повернення цього майна, узгодження позицій конфесій і сприяння у вирішенні конкретних проблем, пов’язаних з процесом реституції, а також взаємодія з органами державної влади та міжвідомчими комісіями з цих питань, зокрема, з Комісією при Кабінеті Міністрів України з питань повернення майна релігійним організаціям.

Відповідно до Положення про Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій Головуючим на наступне засідання Ради визначено Єпископа Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників Михайла Паночка.

Окрім членів ВРЦіРО у засіданні Ради також взяли участь радник Секретаріату Президента України О.Саган; представники парламентських фракцій: від Блоку Юлії Тимошенко – народний депутат О.Боднар та керівник департаменту С.Бугай, від Блоку «Наша Україна» – народний депутат Л.ГРИГОРОВИЧ, від Комуністичної партії України – К.Самойлик; заступник Голови Державного комітету України у справах національностей і релігій М.Новиченко, директор Інституту релігійної свободи О.Заєць та інші.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.