Глава УГКЦ взяв участь у відзначенні 60-х роковин акції «Вісла»

Так зокрема 27 квітня Блаженніший Любомир був учасником молитовної зустрічі в наміренні українсько-польського порозуміння і поєднання в каплиці президентського палацу у Варшаві. Учасниками молитви також були Президент України Віктор Ющенко, Президент Польщі Лех Качинський, Кардинал Йозеф лемп, Примас Польщі, Високопреосвященний Архиєпископ Іван (Маритиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ, Преосвященний Владика Володимир (Ющак), Єпарх Вроцлавсько-данський УГКЦ, Архиєпископ Авель, Єпарх Люблінський і Холмський Польської Автокефальної Православної Церкви та представники української громади в Республіці Польща.

У своєму слові Глава УГКЦ говорив про «трагічне ХХ століття», а відтак про те, що на початку ХХІ ст. зазвучав клич «Бог є любов». «А це означає, – продовжив свою промову Блаженніший Любомир, – що ми, люди, також повинні любити одне одного». Предстоятель УГКЦ також наголосив, що спільна молитва за участю президентів – представників польського і українського народів, які репрезентують свої країни, рівно ж за участю духовенства різних Церков – вселяє надію на краще майбутнє. «Залишімо те, що було, щоб ніколи не повторилося, а ідімо вперед до добра», – наголосив Блаженніший Любомир.

У неділю, 29 квітня, у Перемишлі завершилася літургійно-молитовна частина відзначення 60-х роковин акції «Вісла». Цього дня Глава УГКЦ у Катедральному соборі Перемишльсько-Варшавської архиєпархії очолив Архиєрейську Божественну Літургію. З Предстоятелем УГКЦ співслужили: Архиєпископ Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, Владика Володимир (Ющак), Єпарх Вроцлавсько-данський, Владика Петро (Крик), Апостольський Екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, численне духовенство обох єпархій Польщі та священики з України. Учасниками Літургії були також багато вірних не тільки з Перемишля, але й з України та різних парафій у Польщі, – повідомляє офіційна веб-сторінка Вроцлавсько-данської єпархії.

У проповіді Блаженніший Любомир звернув увагу на потребу довіритися Богові, бо лише Він є володарем історії, народів та часу. Господь, на думку Глави УГКЦ, творить все за власною логікою та звершує чудеса, які здатні перемогти навіть найбільші сили зла. На цій основі ми можемо будувати своє беззастережне довір’я до Нього.

Після Літургії процесія вірних рушила на військове кладовище воїнів Української Галицької Армії до Пикуличів, що поблизу Перемишля, де була відправлена Панахида за жертви акції «Вісла» та за всіх українців, що упокоїлися на чужині. У своїй проповіді Владика Володимир навів паралель між депортованими та воїнами УГА. Впродовж 60-ти років вони змушені були «вести війну» за своє виживання. У цій боротьбі їхньою зброєю була молитва, батьківська мова, любов до рідної землі, плекання власних культурних традицій, глибока та жива віра й, звичайно, любов до рідної Церкви. Саме ця «зброя» допомогла виселеним українцям зберегти до сьогоднішнього дня власну релігійну та національну свідомість.

Після Панахиди з офіційними промовами виступили представники влади України та делегати місцевої української громади. Тоді учасники молитви поклали вінки на могилах жертв операції «Вісла».

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.