29 квітня в Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві – День хворого

Згідно з Постановою Позачергового Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ від 16 січня 2006 року, щороку в Неділю розслабленого (4-та неділя по Воскресінні) наша Церква відзначає День хворого. Цього року він припадає на 29 квітня.

«Відзначення Дня хворого є особливою подією в житті Церкви, що має на меті привернути увагу християнської спільноти та громадськости до проблем хворих, їхніх родин і тих, хто ними піклується та полегшує їхні страждання», — прокоментували важливість цієї події в Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ.

Попри те, що практика загальноцерковного відзначення Дня хворого в Києво-Галицькій Митрополії УГКЦ є новою (2006 року – перше відзначення, 2007 року – друге), вона отримала багато позитивних відгуків. Так, зокрема, голови єпархіальних комісій УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я відзначають велику зацікавленість і підтримку з боку ієрархії УГКЦ, а також активну участь духовенства та мирян у цьому відзначенні.

Щороку, відзначаючи Дня хворого, Церква згадує всіх немічних, їхні родини, медперсонал. Водночас в особливий спосіб вона звертає увагу на окремі категорії хворих. Так, цьогорічне відзначення Дня хворого присвячене опіці над особами з алкогольною залежністю та їхніми родинами.

У рамках цієї програми в храмах УГКЦ відбуватимуться різноманітні просвітницькі заходи, доброчинні акції, душпастирські відвідини єпископами та священиками спеціалізованих медичних установ для молитви, висловлення підтримки й заохоти, якими Церква засвідчить свою солідарність з особами, що страждають, і з тими, хто полегшує їхній біль.

Департамент інформації УГКЦ

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ

І. Митрополичий рівень

  • Пастирське звернення Блаженнішого Любомира до вірних УГКЦ з нагоди відзначення Дня хворого у Києво-Галицькій Митрополії.

ІІ. Єпархіальний рівень

  • Провести у єпархії просвітницький захід (конференцію, зустріч тощо) з залученням духовенства, мирян, медичних працівників, що мав би за мету привернути увагу християнської спільноти та громадськості до проблеми алкоголізму в Україні.*

  • Пастирські відвідини єпархом спеціалізованого лікувального закладу (реабілітаційного центру тощо) для алкозалежних осіб. Якщо немає такого – тоді іншої лікувальної установи (пріоритетними є заклади з невиліковно хворими). Благословення хворих та працівників медустанови.*

  • Архиєрейська Літургія 29 квітня 2007 року з додатком ектенії за алкозалежних осіб, їх родини, всіх хворих, осіб, що ними опікуються та працівників медичної сфери. (Подбати про участь у Літургії неповносправних, осіб з особливими потребами, інвалідів та представників різних асоціацій, котрі займаються опікою хворих). Зачитати Пастирське звернення Блаженнішого Любомира.

  • Заходи можуть проводитись впродовж кількох днів.

ІІІ. Парафіяльний рівень

  • Пастирські відвідини священиком лікувального закладу на території парафії. Благословення хворих та медичних працівників.

  • Пастирські відвідини священиком важкохворих на парафії, уділення Святих Тайн, особливо Тайни Єлеопомазання.

  • Організувати доброчинну акцію серед парафіян для допомоги хворим (збірка коштів на ліки, одяг тощо). *

  • Урочиста Літургія 29 квітня 2007 року з додатком ектенії за алкозалежних осіб, їх родини, а також осіб, що ними опікуються та працівників медичної сфери. (Подбати про участь у Літургії неповносправних, осіб з особливими потребами, інвалідів та представників різних асоціацій, котрі займаються опікою хворих). Зачитати Пастирське звернення Глави УГКЦ.

  • Заходи можуть проводитись впродовж кількох днів.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.