Мирослав Маринович про Євромайдан: «Повстала ціла нація»

«Поки що революція в умах і серцях людей, проте цього разу, дасть Бог, буде революція і в політичному устрої країни. Тепер люди говорять не лише про зміну фігур, що при владі, а й про зміну самої системи влади, точніше – устрою країни», – таку думку висловив проректор УКУ Мирослав Маринович. В ці дні, перебуваючи в Києві, він поспілкувався з журналісткою Олесею Бесараб для словацького медіа aktuality.sk

Роздумуючи про особливість Євромайдану, Мирослав Маринович зазначив, що розпочався він як бунт молоді, яка відчула себе ошуканою після рішення влади припинити євроінтеграційні процеси в Україні, а переріс в революцію, в якій здійснюється переосмислення цінностей самим українським суспільством.

«Євромайдан починався з бунту молоді, яка сподівалася бути частиною Європи і яку брутально ошукали. Молодь вперше заговорила не про політику й не про вибори, а про цінності. Станом на сьогодні про визначальні цінності буття заговорив практично увесь соціум. Сьогодні один мій друг розчулено говорив про здруженість, з якою різні прошарки суспільства діють на користь єдиної справи: інтелектуали пишуть статті та звернення, ІТ-фахівці їх розповсюджують, хтось збирає ліки й теплі речі, бізнесмени виділяють кошти, жінки з дітьми йдуть переконувати беркутівців і міліціонерів, чоловіки їдуть до Києва і стоять на Грушевського й на Майдані, священики стають капеланами Майдану – і так можна перелічувати без кінця. Повстала ціла нація, а рівень самоорганізації – феноменальний», – відзначив проректор УКУ.

Важливим, при цьому, є той факт, що події в Києві знаходять своє продовження і в решти регіонів України, особливо в центральних, південних та східних областях. Однак їх протест зумовлений більш моральним спротивом насиллю, і завершується на його політичній складовій

«Навіть в самій Україні реакції людей на сході України є все ще не до кінця розгадані. Можна твердо сказати, що пасіонарною енергією протестів тих відчайдухів, що все-таки вийшли на Євромайдани по східноукраїнських містах, є енергія морального спротиву беззаконню та злочинам влади проти народу (особливо проти молоді)», – зазначив Мирослав Маринович.

При цьому розкол України, про який останнім часом багато говорять, є, на думку Мирослава Мариновича, лише в планах деяких політиків, в той час як Український народ демонструє зворотній цьому процес.

«Бог уміє обернути злі наміри у добрі наслідки: саме тепер, у цій борні на Майдані, почала виковуватися справжня новітня єдність української нації. Якщо Євромайданові таки вдасться перемогти (а я в це вірю), то Україна постане перед світом більш єдиною і здруженою, ніж вона була до Єврореволюції», – висловив сподівання Мирослав Маринович.

Особливо, в цьому контексті, важливим є те, що українці готові взяти на себе відповідальність за майбутнє України.

«Наприкінці 2013 року в Україні голосно заговорило покоління – ні, ширше: потужний сегмент суспільства, який готовий узяти на себе відповідальність за розвиток держави. Це відкриває перед нами шанс, що ці пасіонарні українці й стануть головним мотором модерного преображення України», – зазначив Мирослав Маринович.

 

Прес-служба УКУ
за матеріалами aktuality.sk

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.