Мир завжди можливий! З Папою під час молитви «Ангел Господній»

«Братерство між народами і щоб ніколи більше не було воєн». Під час молитви «Ангел Господній» разом із понад п’ятдесяткою тисяч прочан з усього  світу, які прибули до Ватикану, щоб зустрінути перший день Нового року з Папою, посилаючись на биття великого дзвону «Maria Dolens», який пригадує жертви всіх воєн, Святіший Отець сказав: «Незабаром почуємо цей передзвін, який виражає надію, що ніколи більше не буде воєн – ніколи більше воєн! – але завжди прагнення та зобов’язання на користь миру та братерства між народами».

Величезний дзвін у Роверето в регіоні Трентіно на півночі Італії, що було місцем жорстких боїв під час Першої світової війни, був вилитий завдяки ініціативі священика Антоніо Россаро, щоб вшанувати жертви всіх воєн та закликати до миру й братерства.  Він був вилитий 90 років тому з бронзи гармат 19-ти армій країн, які брали участь у першому світовому збройному конфлікті. Внаслідок великої тріщини, його повторно вилито 1964 року. При цій нагоді дзвін поблагословив Папа Павло VІ. Щовечора 100 разів лунає його передзвін, щоб віддати честь усім загиблим у воєнних конфліктах, без різниці віри чи національності, звертаючись до живих із суворим закликом: «Нехай більше ніколи не буде війни!»

Папа Франциск, промовляючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній», звернув увагу на величезний транспарант «Мир завжди можливий», який принесли учасники походу за мир на всіх землях, організованого спільнотою Святого Еґідія в Римі та в понад 800 містах 82 країн світу, серед яких також і в Україні. «Так, – сказав Святіший Отець, – мир можливий, завжди можливий і ми повинні його шукати, а його джерелом є молитва. Мир завжди можливий і наша молитва лежить в основі миру. Мир проростає завдяки молитві. Сьогодні Всесвітній день миру, заклик якого: ««Вже не раби, але – брати». Адже війни завжди поневолюють! Всі ми покликані поборювати будь-яку форму невільництва та будувати братерство. Всі, кожен, згідно із своєю відповідальністю. Добре запам’ятайте: мир можливий! В основі миру завжди лежить молитва. Молімось за мир! Також існують чудові школи миру, школи на користь миру. Мусимо надалі розвивати це виховання до миру», – підкреслив Вселенський Архиєрей під час молитви «Ангел Господній» першого дня 2015 року.

 

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.