Мощі святого Дона Боско привезуть в Україну

29 березня в Україну привезуть мощі святого Дона Боско, католицького священика, покровителя дітей, молоді, батьків і педагогів. Подорож мощів триватиме до 10 квітня. Вона розпочнеться з Одеси, потім мощі перевезуть до Києва, Коростишева, Тернополя, Львова і Перемишлян.

Мандрування мощів св. Боско розпочалося в 2009 році з нагоди підготовки до святкування 200-річчя з дня народження святого. Ці мощі побували в Південній Америці, Азії, Африці, Австралії та в більшості країн Європи. До України святиня прибуде з Румунії і потім її перевезуть до Словаччини.

Мощі святого подорожують місцями присутності чернечого згромадження, яке заснував цей святий – Салезіанського товариства святого Дона Боско. Своїм головним завданням салезіани вважають усебічний розвиток молодої людини на основі християнських цінностей і за допомогою славнозвісної «запобіжної системи» виховання о. Боско, яка полягає в тому, щоб запобігти помилкам і гріхам дітей, створюючи добрий родинний дух і захоплюючи їхню увагу цікавими заняттями.

Салезіанське згромадження – одне з найбільших чернечих згромаджень Католицької Церкви, до якого належать близько 17 тисяч отців та братів, які працюють у 130 країнах світу. Серед відомих українських салезіан є отець Степан Чміль – перший український салезіанин, один із вихователів теперішнього Папи Римського Франциска, а також владика Андрій Сапеляк – перший український єпископ цього згромадження і перший єпископ для українських греко-католиків в Аргентині.

Відомим салезіанином є також ще один священик – Бруно Ферреро, письменник, автор популярних коротких повчальних історій і разом з тим педагог, автор книги «Ваші діти мають лише вас. Тільки виховання змінить світ».

Нагадаємо, що Католицька Церква, згідно зі своєю традицією, вшановує святих і їхні мощі. Вшанування святих свідчить про великі діла Христа в Його слугах і пропонує їх вірним як приклади для наслідування. Мощі – це останки мучеників і святих, чиї тіла були на землі живим храмом Святого Духа і засобами здобуття героїчних чеснот. Вшановуючи мощі, християни вірять не в «міць», чи силу, останків святих як таких, а в молитовне заступництво перед Богом тих святих, чиї мощі є перед ними. Вони збуджують у серцях почуття близькості до слуг Божих, які жили колись у цих тілах. Отже, мощі святих є своєрідними каталізаторами, які підносять молитовний стан вірних.

Програма «паломництва» мощів святого отця Дона Боско Україною

Довідка:

Дон Боско народився на півночі Італії в 1815 році. Будучи дитиною, пережив смерть батька і саме це допомогло йому краще зрозуміти всіх тих бідних і знедолених юнаків, яких згодом огорне своєю батьківською любов’ю.

Щоб цілковито присвятити себе спасінню молоді, вирішив стати священиком. Для цього важко працював вдень і навчався вночі. Отець збирав бідних хлопців щонеділі в церкві, на галявині чи майдані, щоб розважити їх, наблизити до Господа, дати чогось попоїсти.

Пожертвував молоді все, що мав: скромний маєток, свій час, здоров’я, усе своє життя. Присвячуючи себе їм – став святим. 1 квітня 1934 року, у день Воскресіння Господнього, Папа Пій XI проголосив його святим, а блаженний Папа Іван Павло ІІ – «батьком та учителем молоді».

Вихователів, тобто дорослих людей, закоханих у мистецтво виховання, не часто можна знайти. Отець Боско якраз був одним із таких людей. Приблизно 75 років тому Церква проголосила його «знавцем мистецтва виховання», «молодіжним святим».

Письменник і публіцист, отець Дон Боско, не був теоретиком виховання. Він розробив свій метод виховання: читаючи дивовижний «підручник життя», він зіставляв його з Євангелієм і християнськими традиціями виховання.

Педагогікою отця Боско стало власне взірцеве життя, яке він прожив відкрито перед усіма. Тільки пізніше воно стало нормою, або «системою». Виховна система святого базується на взаємному розумінні, повазі та любові, саме тому вона і є універсальною.

Завдяки цьому зв’язку із життям метод отця Боско є актуальний і сьогодні: відповідає потребам молоді, вбирає в себе всі позитивні якості культури та цивілізації у будь-якому середовищі. Цей сучасний і гуманний метод виховання в часи отця Боско вважався справжнім новаторством.

Щоб розпочата місія виховання молоді не була втрачена, отець Боско заснував Салезіанське монаше згромадження, яке в Католицькій Церкві є третім за чисельністю і присутнє у 130 країнах світу. Згромадження продовжує місію свого засновника – працює задля всебічного розвитку молоді на основі християнської віри і моралі.

В Україні салезіяни святого Дона Боско працюють з 1991 року, належать до Української Греко-Католицької Церкви. Сьогодні українські салезіани є у Львові, Дніпропетровську, Ужгороді, опікуються молодіжними позашкільними центрами виховання і дозвілля (т. зв. ораторії), двома навчальними закладами (Гімназія блаженного Климентія Шептицького, професійно-технічний Молодіжний навчальний центр), Родинним домом «Покрова» для дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування, з 1993 року проводять духовно-відпочинкові табори «Веселі канікули».

Контактні особи: +38 095 317 54 77- о.Андрій Платош; +38 096 654 13 64 – о. Юрій Смакоус.

Повідомили у прес-службі отців салезіан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.