«Монастир – це не притулок для тих, хто не може порадити собі у житті», – митрополит Василій (Семенюк)

Чому молода людина не готова іти в монастир та про гідність монашого покликання говорив Владика Василій (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, під час Святої Літургії 4 грудня з нагоди храмового празника парафії Матері Божої Неустанної Помочі, що на бульварі Данила Галицького у Тернополі.

Архиєрей підкреслив, що кожна людина має своє покликання і воно є даром від самого Бога. «Господь Бог для кожного має свій конкретний план – більший чи менший, але в очах Божих він завжди важливий і неповторний».

Споміж різних покликань владика особливу наголос зробив на поклику до богопосвяченого життя, яке сучасна молода людина часто відкидає. «На жаль, сьогодні багато молодих людей, яких Христос кличе до такого життя, стукає до їхніх сердець, відкидають його, бо не мають відваги залишити світське життя, світ із його принадами. Більше того, їхні батьки їм не дозволяють вибрати цей стан, бо бояться, що вони не будуть мати онуків, переживають, хто буде жити в хаті, яку вони збудували, або кому дістануться маєтки, які вони набули. Також ще й до сьогодні панує думка, що у монастир ідуть тільки ті, які не мають в дома що їсти чи одягнутися, або ті, яким не вдалося чи не пощастило впорядкувати своє життя у світі. Монаший стан – не є запасним варіантом нашого життя, а монастир – це не притулок для тих, хто не може порадити собі у житті».

Митрополит Василій підкреслив, що богопосвячена людина є “небесним громадянином”. За його словами, монах чи монахиня живуть у цьому світі, залишають після себе тисячі духовних дітей, однак духом і серцем сягають до Царства Небесного. «У цьому велич і святість їхнього способу життя», – підсумував архиєпископ.

Після Літургію високопреосвященний Василій привітав зі святом вірних, а в особі ігумена о. Василя Ліниці – всіх отців-редемптористів, який опікуються парафією. Відтак відбулося освячення води. У молитві взяли участь священики Тернопільського деканату на чолі з о. Романом Ваврухом та настоятелі згромаджень з інших міст та населених пунктів.

Прес-служба Тернопільсько-Зборівської  архиєпархії

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.