Міжнародна конференція “Примирення в Центральній і Східній Європі. Нові виклики”

З 2 до 4 жовтня 2013 року в Центрі православної культури імені святих Кирила й Методія у Варшаві (Польща) відбувається міжнародна конференція «Примирення в Центральній і Східній Європі. Нові виклики». Конференція організована робочою групою «Примирення в Європі — завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі й Німеччині».

Урочисте відкриття конференції здійснив Предстоятель Польської Автокефальної Православної Церкви Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава. Після цього учасники зустрічі заслухали доповіді на тему підготовки й підписання декларації представників Римо-Католицької й Греко-Католицької Церков у Польщі й Україні у зв’язку з 70-річчям Волинської трагедії (підписана 28 червня 2013 року у Варшаві). Свої думки на цю тему представили єпископ Войцєх Полак, Генеральний секретар Конференції Єпископату Римсько-Католицької Церкви в Польщі, професор Зигфрід Глезер та священик Стефан Батрух (Українська Греко-Католицька Церква).

Наступного дня на конференції прозвучали доповіді польського і українського істориків (проф. Григорій Мотика, проф. Ігор Ільюшин відповідно), присвячені Волинській трагедії. Після цього відбувся круглий стіл, у рамках якого представники християнських Церков Польщі й України представили своє бачення перспектив взаємного примирення двох народів. У рамках круглого столу відбувся виступ о. Ігоря Шабана, голови Комісії УГКЦ сприяння єдності християн, який з благословення Блаженнішого Святослова (Шевчука) бере участь у цій конференції.

Довідка. Робоча група «Примирення» діє з 1996 року. До її складу входять представники Церков Німеччини, Польщі, Білорусі й України. Метою групи є обговорення актуальних проблем сучасності й можливого внеску Церков у рішення цих проблем. Україну в «Примиренні» представляють: о. Ігор Шабан (УГКЦ), пастор Андрій Гамбург (Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква), Олександр Доброер (РКЦ), проф. Володимир Бурега (УПЦ МП).

http://www.ecumenism.com.ua/news/908/

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.