Міноборони і Церкви готують рекомендації з удосконалення душпастирської опіки у Збройних Силах

КИЇВ – Рада у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України розглянула проект Методичних рекомендацій щодо удосконалення військово-релігійного співробітництва в Збройних Силах України.

Відповідний документ, розроблений Департаментом соціальної та гуманітарної політики Міноборони за участі представників конфесій та експертів, став предметом обговорення під час засідання Ради, яке відбулось 3 квітня 2013 року у Центральному Будинку офіцерів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У засіданні Ради взяли участь уповноважені представники Римо-католицької церкви в Україні, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом), Української греко-католицької Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн – баптистів, а також експерт Інституту релігійної свободи Максим Васін.

З боку Міністерства оборони України в обговоренні взяли участь начальник Відділу роботи з громадськими, релігійними організаціями та шефських зв’язків Департаменту соціальної та гуманітарної політики Олександр Щербінін та старший офіцер Відділу полковник Руслан Коханчук.

Методичні рекомендації покликані сприяти посиленню взаємодії органів військового управління з церквами (релігійними організаціями) щодо задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України, роз’яснення порядку такої взаємодії, приведення цієї діяльності в систему.

Проект містить наступні розділи:

1.Ознайомлення з нормативно-правовою базою у сфері забезпечення прав військовослужбовців на свободу совісті та віросповідання;
2.Аналіз релігійної ситуації у військовій частині;
3.Планування співробітництва та налагодження взаємодії з церквами (релігійними організаціями);
4.Організація задоволення релігійних потреб військовослужбовців;
5.Організація проведення заходів духовного виховання військовослужбовців;
6.Порядок створення та використання культових релігійних споруд;
7.Аналіз військово-релігійного співробітництва.
Додатком до Методичних рекомендацій пропонується формуляр бліц-анкети та типова тематика бесід з духовного виховання військовослужбовців.

Крім цього, Рада у справах душпастирської опіки при Міноборони вирішила протягом найближчого часу розробити Моральний кодекс військового священика (капелана).

Присутні представники Церков також обговорили план роботи Ради на 2013 рік.

Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.