Мати Церква навчає нас милосердя. З Папою Франциском на загальній аудієнції 10 вересня 2014

За прикладом Христа, Церква є «вчителькою милосердя», бо любов’ю перемагає ненависть, прощенням – насилля, а на зброю відповідає молитвою, наголосив Папа Франциск, звертаючись до учасників загальної аудієнції, яка відбулась на площі святого Петра у Ватикані у середу 10 вересня 2014 року.

А перед аудієнцією в залі імені Папи Павла VІ Святіший Отець мав окрему зустріч хворими.

Шлях милосердя, що є дорогою життя, є найістотнішим для спасіння, вказав Папа, коментуючи діла милосердя та уточнюючи, що Мати Церква навчає нас діл милосердя і вчиняє це не через теоретичні лекції, але своїм прикладом, а слова служать поясненням значення її жестів. Не вистачить любити тих, хто нас любить, не досить робити добро тим, хто його нам чинить. Щоб змінити світ потрібно робити добро тим, хто не може нам віддячитись, як це вчинив Небесний Отець даруючи нам Христа. Ми отримали спасіння зовсім безкорисливо, і так само ми, роблячи добро, не повинні сподіватись щось отримати взамін.

Церква навчає нас конкретних жестів милосердя – нагодувати голодних і напоїти спрагнених, одягнути нагих, прийняти у дім подорожніх. Дуже багато святих чинили це у зразковий спосіб, сказав Його Святість, додаючи, що також і дуже багато батьків навчають своїх дітей віддавати потребуючим не тільки те, що мають у надлишку, але ділитись з ними своїм власним.

Мати Церква, за словами Папи Франциска, навчає послужити недужим. Бачимо це на прикладі багатьох святих, але також і звичайні чоловіки та- жінки вводять у практику це діло милосердя в лікарняних палатах, в будинках для перестарілих, або і вдома, доглядаючи хворих.

Церква навчає також відвідувати ув’язнених. Милосердя Матері Церкви долає всі перешкоди, всі бар’єри, завжди шукає людину. Саме милосердя перемінює серце й життя, може відродити людину, дозволяючи їй наново включитись у суспільство.

До діл милосердя належить також і бути поруч з покинутими людьми, які вмирають у самотності. Саме так чинила блаженна Мати Тереса з Калькутти, а також багато інших християн, які не бояться взяти за руку тих, що залишають цей світ.

Святіший Отець заохотив християн бути вдячними Церкві-Матері за те, що навчає нас дороги милосердя, навчає дороги життя.

Текст із сайту Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.