Папа Франциск: Кожного разу, як погано говоримо про наших ближніх, наслідуємо злочинний вчинок Каїна

Хто погано говорить про свого ближнього, той лицемір, який не має «сміливості поглянути на свої власні вади», – наголосив Папа Франциск у проповіді під час Служби Божої 13 вересня 2013 року у резиденції Святої Марти у Ватикані, зазначаючи, що пустослів’я має «злочинний вимір», бо кожного разу, як погано говоримо про наших ближніх, наслідуємо злочинний вчинок Каїна.

Папа розпочав свої роздуми над запропонованим Церквою євангельським уривком від святого Луки із запитання, яке прозвучало з уст Ісуса, яким Спаситель намагається розбудити сумління кожної людини усіх епох: «Чому дивишся на скалку в оці твого брата, колоди ж у власному оці не відчуваєш?» Вселенський Архиєрей пригадав, що також і апостол Іван у своєму першому посланні повчає: «Хто не навидить брата свого, той у темряві, і в темряві він ходить». Хто судить брата свого, той крокує дорогою темряви.

Далі Святіший Отець підкреслив, що кожного разу, коли у своєму серці осуджуємо наших братів та сестер, або, ще гірше, коли погано про них говоримо з іншими, то стаємо християнами-людиновбивцями. «Коли ти погано говориш про твого брата, то вбиваєш його», – наголосив Папа, додавши, що у наш час, коли говоримо про війни і просимо миру, необхідною є поведінка навернення. Балаканина завжди має вимір злочинності; не має невинного пустослів’я. Наш язик є для того, щоб прославляти Господа Бога, а коли ми його використовуємо, щоб погано говорити про наших братів чи сестер, то, тим самим, ми його вживаємо для того, щоб вбивати Бога, Його образ у нашому ближньому.

Єпископ Риму наголосив, що краще молитись за нашого ближнього чи розпочати якусь покутничу практику в його наміренні, потім можна й поговорити з особою, яка чимось провинилася, бажаючи їй допомогти, але в жодному разі не можна дозволити собі на пусті балачки про неї, на те, щоб говорити про неї погане перед іншими. «Просімо для нас, для усієї Церкви, ласки навернення від злочинності балачок до любові, до поблажливості, до лагідності, до великодушності любові стосовно ближнього», – мовив на закінчення Вселенський Архиєрей.

Текст із сайту Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.