Канадські медіа про Главу УГКЦ: «Вільно володіючи дев’ятьма мовами, він очолює чисельну та різноманітну шестимільйонну паству»

Він очолює понад тисячолітню Церкву, має кілька високих титулів і є Предстоятелем пастви чисельністю в мільйони. Блаженніший Святослав намагається зустрітися з якомога більшою кількістю українських католиків Манітоби під час свого двотижневого перебування в Канаді. Про це пише Бренда Садерман з «Winnipeg Free Press» у своїй статті «Лідер українських католиків прибув з візитом до Манітоби».

«Ми тут, щоб поділитися тисячолітнім досвідом Бога, який мають українці, нашою спадщиною і духовністю нашої Східної Церкви. Ми можемо поширювати цей досвід англійською мовою», – пояснив Блаженніший Святослав в інтерв’ю «Winnipeg Free Press» перед початком свого візиту.

«Під час пастирського візиту до Канади 42-річний Верховний Архиєпископ відвідує будинки для людей похилого віку, дитячі садки, парафії та релігійні громади. Він очолив недільну Літургію в катедральному соборі Святих Володимира і Ольга УГКЦ», – читаємо у виданні.

Бренда Садерман відзначає: «Вільно володіючи дев’ятьма мовами, в тому числі англійською, Блаженніший Святослав (Шевчук) очолює чисельну та різноманітну шестимільйонну паству, яка сьогодні поширюється поза межі свого коріння в Україні аж до Канади, США, Бразилії, Аргентини, Австралії, Нової Зеландії та низки європейських країн. Українські католики є меншістю в Україні, де більшість християн належать до східної православної традиції».

«Щораз більше і більше найчисельніша Католицька Церква східного обряду виходить поза межі своєї традиційної мови через змішані подружжя та імміграцію, – зазначає видання. – “Я думаю, що Українська Католицька Церква є глобальною Церквою”, – каже Блаженніший Святослав, який здобув докторський ступінь в Римі і служив єпископом в Аргентині».

Митрополит Лаврентій (Гуцуляк), який очолює 122 тисячі українських греко-католиків у Канаді, запросив Главу УГКЦ та єпископів до Манітоби, щоб відзначити 100-ліття прибуття єпископа Микити (Будки), першого українського єпископа в Канаді. Століттям пізніше одним з найбільших викликів для Церкви є збереження свого богослов’я та унікальної Літургії в час, коли богопочитання здійснюється місцевими мовами, – пише видання.

«Ми хочемо бути інтегрованими, але ми не хочемо бути асимільованими, тому що асиміляція означає втрату нашої спадщини. Ми хочемо збагатити нашу традицію», – каже в інтерв’ю виданню Блаженніший Святослав. Як зазначає Бренда Садерман, для УГКЦ проповідь та проголошення Євангелія залишається основою давньої традиції українських католиків, незалежно від того, якою мовою це роблять.

Предстоятель УГКЦ активно сприяє розвитку діалогу з іншими релігійними традиціями в Україні та за її межами, він переконаний, що люди всюди зацікавлені релігією. «”Людство є духовним за своєю природою”, – каже Глава УГКЦ, який навчався в семінарії в Україні в комуністичну епоху, коли Церкви була в підпіллі. Людина шукає щось позаземне, когось, хто є більшим, ніж вона сама», – пише видання.

Канадське відділення Католицької служби новин (Catholic News Service), пишучи про візит Глави УГКЦ до Манітоби, пригадує текст Звернення єпископів УГКЦ до вірних у Канаді з нагоди проведення Священного Синоду Єпископів 2012 року. CNS цитує цей документ, в якому Глава УГКЦ дякує українцям у Канаді за «збереження релігійних і культурних традицій Церкви та за їх допомогу після того, як Українська Католицька Церква візантійського обряду вийшла з підпілля після десятиліть комуністичного гніту в Україні наприкінці ХХ століття».

Про Синод Єпископів УГКЦ в Канаді також пише CBC News. Близько 40 греко-католицьких єпископів з усього світу зберуться цього тижня у Вінніпезі. Це перше такого роду зібрання в Канаді. Серед присутніх на Синоді буде Архиєпископ Святослав (Шевчук), лідер глобальної Церкви, – зазначає видання. «Вони будуть тут протягом 10 днів, зустрічаючись на нарадах та з нашими громадами в провінції Манітоба», – розповів для CBC News Нестор Будик. Це буде захопливий тиждень для нас».

24 вересня 2012 року Глава УГКЦ візьме участь у засіданні Конференції Католицьких Єпископів Канади, – повідомляє медіа-центр Конференції.

 

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.