ІІІ Надзвичайна Асамблея Синоду Єпископів затвердила Послання до сімей світу

У суботу, 18 жовтня 2014 р., під час ранкового, 14-го з черги загального зібрання, отці ІІІ Надзвичайної Асамблеї Синоду Єпископів на тему «Виклики душпастирства сім’ї в контексті євангелізації» затвердили Послання Синоду до сімей світу, особливо до тих, «які слідують за Христом – Дорогою, Істиною та Життям», дякуючи їм за щоденне свідчення «вірності, віри, надії і любові».

Отці Синоду визнають, що спілкування під час Синоду «їх збагатило, допомігши побачити всю живу та складну дійсність, в якій живуть сім’ї». Тому, вони звертаються до родин Христовими словами з Книги Одкровення: «Оце стою при дверях і стукаю. Коли хто послухає мого голосу та відчинить двері, то увійду та вечерятиму з ним, а він – зі мною». Ієрархи пригадують, що Христос і сьогодні бажає замешкати у кожному домі, в якому родини переживають і радощі, і труднощі, а навіть і трагедії.

Одним з найбільших викликів названо вірність подружньої любові, негативний вплив на яку має послаблення віри та цінностей, індивідуалізм та щоденний поспіх. Викликом є також різні життєві труднощі, такі, як народження дитини з фізичними вадами, важкі недуги, втрата дорогої особи. «Великодушна вірність багатьох сімей, які сміливо, з вірою та любов’ю переносять ці випробування, є гідною подиву», – читаємо у посланні. Серед викликів названо й економічні труднощі, бідність, часто спричинена війнами і конфліктами, випадки насильства та визискування.

Але отці Синоду наголошують на тому, що не бракує також променів світла, якими названо зустріч, взаємну допомогу, жертвування себе іншій особі. Шлях до автентичності цієї зустрічі розпочинається заручинами, «часом очікування та приготування», а звершується «у Святій Тайні, через яку Бог кладе свою печать». Цей шлях також включає ніжність і тілесну близькість, відкриту на передавання життя.

«На цій дорозі, яка іноді є гірською стежкою, з труднощами й падіннями, завжди є Божа присутність та супровід», – читаємо далі. З цього випливає потреба спільної молитви, слухання Божого слова, передавання віри дітям, потреба щоденних зусиль в прямуванні до святості. Виявом братерської спільності є також діла милосердя. «Вершиною, яка збирає та підсумовує всі прояви сопричастя з Богом і з ближнім є недільна Євхаристія», – зазначають отці Синоду, додаючи, що саме цим пояснюється той факт, що багато дискусій було присвячено темі душпастирського супроводу й допущення до Святих Тайн наново розлучених, які утворили нові зв’язки.

Послання завершується закликом до родин приєднатися до приготування до наступного синоду та молитвою за родини до Бога Отця.

Текст із  Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.