ІІІ Європейський католицько-православний форум «Економічна криза та бідність. Виклики для сьогоднішньої Європи» 05.06.2012

«Економічна криза та бідність. Виклики для сьогоднішньої Європи», – такою є тема ІІІ Європейського католицько-православного форуму, який на запрошення кардинала Жозе да-Круз Полікарпу, Патріарха Лісабону, від 5 до 8 червня 2012 р. відбувається в столиці Португалії, повідомляє Радіо “Ватикан”. 

Тема зустрічі розглядається у трьох перспективах: пошук причин, які лежать в основі актуальної економічної кризи, шукання загальних та властивих Церкві відповідей на виклики та роль, яку повинні відіграти Церкви в цьому особливому періоді життя європейського континенту.

«Ми не маємо на меті аналізувати чисто економічно-фінансовий аспект актуальної кризи», – зауважив напередодні зустрічі кардинал Петер Ердьо, архиєпископ Будапешту-Ештергому, який очолює Раду Єпископських Конференцій Європи. «Ми усвідомлюємо, – додав він, – що актуальний економічний занепад, який несе загрози нашим суспільним моделям, є лише вершиною айсберга та має набагато глибші основи, які можна відшукати у “викривлених та крайніх” формах таких “добрих чи нейтральних” по-суті явищ, таких як глобалізація та науковий, технічний чи комунікаційний розвиток, які під впливом помилкових антропологічних чи культурних моделей, принесли негативні етично-моральні наслідки в суспільній, політичні та економічній сферах».

У зустрічі беруть участь представники Константинопольського Патріархату, Російської, Сербської, Румунської, Грузинської, Кіпрської, Польської, Албанської та Чеської і Словацької Православних Церков. До складу католицької делегації входять представники Ради Єпископських Конференцій Європи, Представники деяких національних єпископських конференцій, зокрема, архиєпископ Тадеуш Кондрусєвіч, Митрополит Мінсько-Могильовський з Білорусі, архиєпископ Паоло Пецці, який очолює Архидієцезію Матері Божої з осідком в Москві, о. Борис Ґудзяк, Ректор Українського Католицького Університету у Львові, який представляє УГКЦ.

Перший такий форум відбувся 2008 року в місті Тренто на півночі Італії на тему «Родина – добро людства». Наступна зустріч відбувалася у жовтні 2010 року на острові Роді в Греції на тему стосунків між Церквою та державою. Вони відбуваються з ініціативи Ради Єпископських Конференцій Європи та Православних Церков Європи. Їх започатковано з метою обговорення важливих антропологічних питань й окреслення спільних позицій щодо суспільних і моральних питань. Форум не заторкує богословських питань, які у компетенції Змішаної Міжнародної Комісії Богословського Діалогу, яка працює віж 1980 року.

Радіо “Ватикан”

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.