ІІ Конгрес мирян Києво-Галицької митрополії УГКЦ

9 травня 2013 року Божественною Архиєрейською Літургією, яку очолив владика Йосиф (Мілян),  у храмі Святого Василія Великого в Києві розпочав роботу ІІ Конгрес мирян Києво-Галицької митрополії УГКЦ на тему: «Нова євангелізація: виклики та завдання».

Із вступним словом до присутніх звернувся Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. Він запросив замислитися над тим, що термін «нова євангелізація» означає передавання віри. «Сьогодні є важливим опрацювати передавання віри саме на теренах Східної України, в Києво-Галицькій митрополії. Євангелізація у Східній Україні має стати пріоритетом для всієї Церкви. Відвідуючи різні країни, я помітив таке: якщо громада не є місійною, вона починає занепадати. Якщо наша Церква не переступить меж Збруча у своїй ментальності, наші парафії там, навіть найбільш розвинені, почнуть занепадати», – сказав Блаженніший Святослав.

Крім того, Предстоятель УГКЦ розповів, що під час підготовки до Синоду він відвідав усі екзархати та митрополії і зустрічався не тільки з духовенством, а й з мирянами, зокрема молоддю та катехитами. «Я завжди запитував: якою ви бачите стратегію розвитку ваших екзархатів, саме ви, миряни? Якої Церкви на цих теренах ви хочете? Ви маєте підказати духовенству, як нам жити далі», – сказав Блаженніший Святослав.

Після слів Глави УГКЦ учасники Конгресу представили ситуацію в Київській архиєпархії, Донецько-Харківському, Одесько-Кримському та Луцькому екзархатах. Відтак розглянули різні аспекти розвитку, а саме: духовний – роль монашества в розвитку УГКЦ на Сході (ієрм. Василь Тучапець, ЧСВВ); душпастирський – миряни (молодь, товариства, спільноти) (о. Василь Білаш) і подружжя (о. Богдан Тимчишин); фінансовий – створення Всецерковного фонду розвитку УГКЦ на Сході (о. Василь Чудійович); канонічний – розбудова адміністративних структур (о. Тарас Валах).

Підбиваючи підсумки ІІ Конгресу мирян Києво-Галицької митрополії Української Греко-Католицької Церкви, делегати-миряни, які прибули з Київської архиєпархії, Донецько-Харківського, Одесько-Кримського та Луцького екзархатів, висловили свої побажання стосовно очікувань від священнослужителів. Одна з таких пропозицій – щоб священик був «батьком» у своїй парафії, – батьком, з яким можна порадитися. А для цього, вважають миряни, варто укласти методичний посібник, як священик має виховувати людей, не тільки щодо поведінки в церкві, а й на загал. Миряни бажають також, щоб священик виголошував більше проповідей, і в неділю, і в будні; щоб архиєреї проводили зустрічі з молоддю, хоча б раз на рік. Висловили побажання, щоб створити центри євангелізації, центри для передподружніх наук, садочки для дітей. Також працевлаштовувати парафіян, які займаються соціальним служінням при парафіях.

Нагадаємо, що І Конгрес відбувся 2010 року. За його підсумками була прийнята так звана «Дорожня карта», в якій детально викладено всі аспекти, необхідні для ефективного розвитку парафіяльних спільнот. Проте досі тільки певні напрямки цього документа були реалізовані. Тому Блаженніший Святослав (Шевчук) висловив думку, що «Дорожній карті» варто надати «нової актуальності й мандату, щоб її втілювати».

Глава Церкви порадив Комісії у справах мирян організувати Всеукраїнський конгрес мирян, бо це передбачено у вищезгаданій «Дорожній карті». На його прохання пропозиції мирян буде викладено письмово: їх потім зачитають і обговорять на Синоді Єпископів УГКЦ. Блаженніший Святослав зауважив, що делегати мало говорили про тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», а на це треба більше звертати увагу, адже мета Церкви – жива парафія. Він попросив, щоб делегати робили інших мирян «більш чутливими» до цієї теми.

Голова Комісії у справах мирян о. Василь Білаш у коментарі Департаменту інформації зазначив: «Важливо, що відбувся такий конгрес. Адже кожна спільнота робить щось корисне, має свою місію в Церкві. Пізнати місію Церкви можна лише тоді, коли в цілісності побачити, що Церква є живим організмом, в якому руки є руками, очі – очима, і руки без очей не можуть належно функціонувати. Такий конгрес дасть кожному делегату поштовх, аби щось поправити в спільноті й налагодити кращу співпрацю між спільнотами. Єпископи почули думку мирян, і це дуже важливо, адже духовенство становить у Церкві тільки 5-10 відсотків, решта – миряни», – завершив голова Комісії.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.