«Християнство пропонує кожній людині свою унікальну спадщину, відстоюючи персоналістичний і спільнотний гуманізм», – заява Ради Єпископських Конференцій Європи

30 вересня 2012 року в м. Санкт-Галлен (Швейцарія) завершилася Пленарна асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ). Наприкінці зустрічі учасники погодили текст Звернення про проблеми євангелізації в Європі. Вони наголосили на актуальності християнства, оскільки воно «пропонує кожній людині свою унікальну спадщину, відстоюючи персоналістичний і спільнотний гуманізм».

У документі Глави Церков висловили сумнів щодо ефективності економічної політики невтручання і етичного лібертаріанізму.

«Секулярна культура, в якій відбувається боротьба між різними баченнями людини, не має дивитися на християнське послання з підозрою, тоді як воно розправляє свої крила віри і розуму. Обидва крила належать до європейської історії та є основою нашої цивілізації, – зазначено в документі. – Церква, засвідчуючи віру життям, долучається до культурних і соціальних дебатів разом із своїм досвідом мудрості та культури, показуючи, який внесок може зробити справедливий аргумент».

«Ми ставимо собі запитання про причини роздратування і систематичного презирливого ставлення до християнської доктрини і віри, а, отже, і до християн, що призводить іноді до дискримінації та розпалювання ворожнечі. Голос християн насправді сприймається як небезпечний, тому що це вільний голос, який є непохитним перед приватними інтересами і не бажає піддаватися шантажу. Дестабілізація особистостей і суспільства є не благом для людини, а лише способом досягнення вузьких інтересів», – наголошено в заключному документі.

Цього року в Санкт-Галлені святкують 1400 років з дня початку проголошування Христового Євангелія на цих землях ірландським монахом святим Ґаллом. Тому це місто стало місцем проведення зустрічі, у якій від УГКЦ взяв участь Блаженніший Святослав (Шевчук).

 

Довідка

Членами Ради Єпископських Конференцій Європи, що її нині очолює кардинал Петер Ердьо, є глави 33 єпископатів, що діють у Європі, до яких приєднуються архиєпископи Люксембургу та Князівства Монако, маронітський архиєпископ Кіпру, ординарій Кишинева та правлячий єпископ Мукачівської Греко-Католицької єпархії. Отож, Україну в Раді представляють три ієрархи: Глава Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Блаженніший Святослав (Шевчук), Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України Архиєпископ Мечислав Мокшицький та Єпарх Мукачівський Владика Мілан (Шашік). Учасниками пленарних асамблей є очільники єпископатів або їхні заступники.

Департамент інформації УГКЦ

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.