Храм Пресвятої Трійці в Ялті проголошено місцем паломництва до мощей Папи Климента

8 грудня, у день пам‘яті четвертого Папи Римського Климента, Екзарх Одесько-Кримський Владика Василь (Івасюк) під час проповіді проголосив храм Пресвятої Трійці, що неподалік Ялти, офіційним місцем паломництва до мощей Папи Климента.

Участь у прощі взяло більше ніж 300 вірних та 27 священиків і представників монашества Львівської  митрополії, Одесько-Кримського та Донецького екзархатів, Білорусі та Польщі, своїм співом свято прикрасили семінаристи з трьох семінарій Греко-Католицької Церкви.

Крім того, під спів зведеного хору семінаристів в Алуштинському парку «Крим в мініатюрі» Владика Василь поблагословив  мініатюру храму Пресвятої Трійці – першого храму УГКЦ на Кримській землі.

Слід відзначити, що в рамках проведення прощі відбулася  зустріч вихованців Київської, Дрогобицької та Ужгородської семінарій, під час якої майбутні душпастирі обмінювалися досвідом молодіжного служіння, власним баченням специфіки  та завданнями і напрямками молодіжного душпастирства. Владика Василь, Екзарх Одесько–Кримський, котрий розпочав цю зустріч молитвою та архиєрейським благословенням, висловив сподівання, що подібні зустрічі семінарської молоді  на теренах екзархату стануть доброю традицією та сприятимуть ще більшому зближенню нашого народу у всьому різноманітті культурно-етнічно буття єдиного народу.

Нагадуємо, що священномученик Климент був четвертим Папою Римським. Він охрестив велику кількість людей в тодішньому Римі, зцілював хворих. За проповідування Христового вчення тодішня влада Римської імперії засудила його на заслання до Херсонеса на каменоломню. У Херсонесі до священномученика люди йшли нестримним потоком, щоб охреститися. У той час у Криму було збудовано 75 християнських храмів. Проте римська влада на висланні Папи Климента не зупинилася. Його вирішили вбити. Вивезли в море і втопили. Проте кожного року в день його смерті море розводилося, а люди приїжджали поклонитися йому, а потім з Божою поміччю віднайшли його мощі, які з 22 липня, завдяки Предстоятелю УГКЦ Блаженнішому Святославу, перебувають тут, у Ялті, у храмі Пресвятої Трійці.

Храм Пресвятої Трійці побудував вірний Греко-Католицької Церкви Петро Токач. Будова тривала десять місяців. Храм освячено в 2011 році, на свято Пресвятої Трійці. Цього року Блаженніший Святослав привіз із Рима мощі Климента, які виставлено для привселюдного вшанування.

фоторепортаж

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.