Господь нам завжди прощає так, як Петрові й Павлові. Молитва «Ангел Господній» з Папою Франциском 29 червня 2014

29 червня 2014 р., в урочистість святих Петра і Павла за григоріянським календарем, промовляючи до десятків тисяч прочан та римлян, зібраних опівдні на молитву «Ангел Господній», Папа Франциск зупинився на постаті цих двох Апостолів, яких Церква відзначає того ж самого дня. Святіший Отець підкреслив, що Господь Бог перетворює наші серця, завжди нам прощає так, як Петрові й Павлові.

«Вже з найдавніших часів Церква Риму відзначала святих Апостолів Петра й Павла в одному святі, того самого дня, 29 червня, – сказав Папа. – Віра в Ісуса Христа вчинила їх братами, а мучеництво вчинило, що вони стали одним цілим. Святі Петро й Павло, такі відмінні один від одного з людського погляду, були особисто вибрані Господом Ісусом і відповіли на поклик, віддаючи все своє життя».

Його Святість звернув увагу на те, що Божа ласка вчинила в них великі речі, перетворила їх. Адже Симон-Петро відрікся Ісуса в драматичній хвилині Його страстей, а Савло-Павло жорстоко переслідував християн. Але вони прийняли Божу любов і дозволили, щоб Боже милосердя їх перемінило. Вони стали Христовими друзями та апостолами. Тому вони й надалі промовляють до Церкви й далі вказують нам дорогу спасіння.

Папа наголосив, що також і нас, коли ми випадково дуже важко згрішимо, Бог завжди може нас перемінити, як перетворив Петра й Павла; може перемінити наше серце і простити нам усе, перетворюючи нашу темряву гріхів у світанок світла. Господь Бог є саме такий: перетворює нас, завжди нам прощає, як це зробив з Петром і як зробив з Павлом.

«Неможливо слухати Боже слово і непорушно залишатись на своєму місці, бути замкненими у власних звичках, – наголосив Вселенський Архиєрей. – Боже слово спонукує перемогти егоїзм, який маємо у серці, щоб рішуче прямувати за Вчителем, Який віддав Своє життя за друзів. Це Він нас змінює Своїм словом, це Він нас перемінює; це Він усе нам прощає, якщо відкриємо своє серце і проситимемо прощення».

Папа Франциск підкреслив, що празник святих Петра й Павла збуджує в нас велику радість, бо бачимо велике діло Божого милосердя в серцях цих двох людей, які були грішниками. Господь Бог прагне наповнити також і нас Своєю благодаттю, як це вчинив з Петром і Павлом.

На закінчення Святіший Отець звернувся з проханням окремо молитись за архиєпископів-митрополитів, призначених протягом минулого року, які отримали паллій і співслужили з ним Святу Месу у ватиканській базиліці святого Петра.

Текст із сайту Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.