Господь бере на Себе наші страждання. «Ангел Господній» з Папою 15 лютого 2015

Про співчуття Ісуса,  яке спонукало Його доторкнутись до прокаженого говорив Папа перед молитвою «Ангел Господній». Він закликав вірних не боятися «подивитися в очі» тим, кому допомагаємо.
Темі співчуття  Ісуса Христа присвятив свою катехизу Папа Франциск перед проказуванням молитви «Ангел Господній» з десятками тисяч прочан та римлян, зібраних на площі святого Петра у Ватикані у неділю 15 лютого 2015 р.

Коментуючи євангельське читання тієї неділі, яке у Церкві латинського обряду розповідало про оздоровлення прокаженого,  описане святим євангелистом Марком, Святіший Отець звернув увагу на те, що оздоровлення прокаженого відбулось трьома етапами: це благання хворого про зцілення, зворушення Ісуса, яке виявилось у Його співчутті до прокаженого, та оздоровлення через дотик.

Прокажені були повністю відкинені тодішнім цивільним та релігійним суспільством, вважались «нечистими», всі їх уникали, немов ходячих мерців.

«Боже милосердя долає будь-який бар’єр і рука Ісуса доторкається прокаженого»,– сказав Папа, наголошуючи, що Ісус не тримається на безпечній віддалі і не діє через посередника, але безпосередньо виставляє Себе  на зараження інфекційною хворобою. І так людська хвороба стає місцем контакту: Він, Ісус, бере на Себе хвору людськість і ми отримуємо від Нього людськість здорову й зцілюючу. «Це відбувається кожного разу, коли ми з вірою приймаємо одне із Святих Таїнств: Ісус Христос «доторкається» і дарує нам Свою благодать. Це особливо стосується Святої тайни Примирення-сповіді,  яка зцілює нас від прокази гріха».

Як підкреслив Папа Франциск, Святе Євангеліє знову показує нам, як діє Господь – Він не повчає нас про страждання, ані повністю не усуває з цього світу терпіння і біль, але бере на Себе болі і страждання світу, перемагаючи їх силою Божого милосердя.

За словами Папи, Євангелія про зцілення прокаженого вказує, що коли прагнемо бути справжніми учнями Ісуса,  то в злуці з Ним ми покликані бути знаряддям Його милосердної любові, долаючи будь-яку марґіналізацію. Щоб бути “послідовниками Христа” щодо бідних і хворих, не треба боятись подивитись їм в очі, наблизитись з ніжністю і співчуттям, доторкнутися до них та їх обійняти, а також запитати й себе, чи ми саме так допомагаємо ближнім? Після молитви «Ангел Господній»  Святіший Отець окремо привітав мешканців Далекого Сходу та інших країн світу, які готуються до святкування Нового року за місячним календарем, бажаючи їм спокою, миру та братерства,  що є основою сімейного та суспільного життя.

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.