«Голос християн у Європі повинен бути почутий», – Блаженніший Святослав

Релігійну спільноту України завжди турбує, коли у Верховній Раді голосують за так звані європакети, оскільки українські парламентарі часто голосують вибірково за закони, які необхідні для євроінтеграції
На цьому наголосив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) в інтерв’ю газеті Львівської обласної ради, що готується до публікації.

За словами Предстоятеля Церкви, в українському суспільстві поширюється толерування нетрадиційних – гомосексуальних – шлюбів. «Гармонізуючи українське законодавство з європейським, ми дуже швидко переймаємо хвороби західного суспільства. Зауважу, в європейському законодавстві немає й згадки про християнське коріння культури. Ми помиляємося, коли думаємо, що задля бажаного європейського достатку повинні перехворіти цими недугами», – відзначає Блаженніший Святослав.

За його словами, у сучасному суспільстві, яке не живе за церковними заповідями і мораллю, є різноманітні уявлення про мораль та цінності. Дуже часто в ім’я так званої толерантності, каже Глава Церкви, нищиться життя, яке, навпаки, слід захищати.

«Серед вимог Європейської спільноти є псевдовартості. Сьогодні ЄС виглядає як підліток, який випробовує межі моралі й потребує християнської освіти. Європа будувалася не на одностатевих подружжях, а на пошані до гідності особи, її приватної ініціативи, на захисті її прав і свобод, на чесності в політиці та бізнесі. На цих підвалинах постала Європа, однак вона про це вже забула. Це ті вартості, які сьогодні відстоює у нашому суспільстві Церква. Якщо мова йде про захист життя від природного початку до природного кінця, то це лягає в основу виступів проти евтаназії, абортів та інших дій, які порушують гідність життя», – наголосив Глава УГКЦ.

Він висловив жаль, що ми сьогодні живемо в пострадянському суспільстві, «коли гідність особи є на десятому плані».

Відтак Блаженніший Святослав наголосив, що нині єпископські конференції в усій Європі інтенсивно працюють, щоб голос християн у Європі був почутий.

«Ми прагнемо долучитися до загальноєвропейського дискурсу, щоб відстоювати християнські цінності і в Україні, і Європі», – сказав Глава Церкви.

Він спростовує твердження про те, що коли Україна прийме закони щодо одностатевих шлюбів, то вступить до євроспільноти.

«Можу твердити, що це не так. Часом наші парламентарі, щоб не виконати інші законопроекти, хочуть виконати цей. Їм набагато легше в Європі і в Україні проголосувати проти традиційної сім’ї, ніж проти корупції, несправедливої судової системи, яка толерує вибіркове правосуддя. Вони акцентують увагу на другорядному, щоб не вирішувати головного», – відзначає Предстоятель УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.