Глава УПЦ КП зустрівся з римсько-католицьким архієпископом Чикаго

30 жовтня 2012 р. Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час свого візиту до США зустрівся з кардиналом Френсісом Юджином Джорджем, римсько-католицьким архієпископом Чикаго, колишнім віце-президентом (2004-2007) і президентом (2007-2010) Конференції католицьких єпископів США, повідомляє Прес-центр Київської Патріархії

Зустріч відбулася у резиденції кардинала Джорджа і тривала понад годину. Окрім спілкування Патріарх Філарет також відвідав каплицю при резиденції.

Під час події Патріарха Філарета супроводжували єпископ Вишгородський Агапіт та професор Дмитро Степовик.

Френсіс Юджин Джордж (народився у 1937 р.)  – римсько-католицький архієпископ Чикаго (з 1997 р.), перший уродженець міста, який посів цю кафедру.

Кардинал (з 1998 р.), колишній віце-президент (2004-2007) і президент (2007-2010) Конференції католицьких єпископів США. Член ряду структур Римської курії, в тому числі Конгрегації у справах Східних Церков.

Відомий, як консервативний церковний діяч, борець проти наступу агресивного секуляризму на Церкву і віру. Широку дискусію викликали його слова, сказані перед групою священиків у 2010 р.:  «Я думаю, що помру в ліжку, мій наступник помре у тюрмі, а його наступник помре мучеником на площі. Його ж наступник буде збирати уламки зруйнованого суспільства і повільно допомагатиме відновлювати цивілізацію, як Церква це вже часто робила в людській історії». У ліво-ліберальних політичних колах Америки ці слова були розцінені, як реакційні,  а у право-консервативних – як точні.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.