Глава УГКЦ взяв участь у парламентському молитовному сніданку

Парламентський Молитовний Сніданок під патронатом голови Верховної Ради України Олександра Турчинова відбувся 11 червня 2014 р.

У заході взяли участь представники Церков, релігійних та громадських організацій України, парламентарі країн Європи та США, представники дипломатичних місій, народні депутати України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет (Денисенко) зауважив, що “мета молитовних сніданків по всьому світу – об’єднання християнства в одну силу добра”.

Глава УГКЦ верховний архиєпископ Святослав (Шевчук) закликав політиків і президентів не уявляти себе месією, бо “у нас є один Месія – Ісус Христос”. Він порадив не чекати, поки хтось щось добре зробить для України, а робити це самим.

Звертаючись до учасників заходу, спікер парламенту нагадав, що традиція проводити Молитовні сніданки почала свій шлях у США і “пустила добре коріння і в Україні”.

“Всі, хто брав участь у Молитовному сніданку, відчули спільність і єдність, якої не можна досягти штучно, і яка може відбутися тільки тоді, коли різні люди, з різними поглядами і позиціями, об’єднуються у молитві до Господа”, – зазначив Олександр Турчинов.

Говорячи про ситуацію в Україні, голова Верховної Ради зазначив, що країна переживає найдраматичніші дні своєї історії, отримавши виклик від Російської Федерації, яка розпочала агресію на Сході нашої держави. У цьому контексті він нагадав слова з Біблії про велич Вавилону, який зрештою був зруйнований і поглинений пустелею. І підкреслив, що “Вавилон завжди буде зруйнований, тому що його стіни побудовані з людського страху і невіри”.

“Спілкування у спільній молитві має одну і найголовнішу мету – зрозуміти і почути один одного”, – наголосив спікер парламенту. Турчинов зазначив, що не має значення, де проводити молитву, головне – як її проводити. “Поклонятися Господу потрібно у дусі й істині, – заявив він. – Головне, щоб було щиро, від серця”.

“Саме це спілкування сьогодні конче потрібно нашій країні – щира молитва, яка надихає і дає справжній оптимізм, тому що найбільший захист – не зброя, а наші голоси, вміння почути один одного. Я молюся, аби Господь благословив Україну, Європу і весь світ, щоб Божа любов була з усіма народами”, – сказав О.Турчинов.

Міністр культури України Євген Нищук поділився з присутніми враженнями про роль молитви і священників на Майдані у часи протистоянь народу з режимом попередньої влади.

Народний депутат України Олександр Бригинець у своєму виступі сказав, що “Майдан повернув українців до віри”.

“Так було і тоді, коли ми ховалися за стінами Михайлівського золотоверхого, і тоді коли ми щогодини молилися усім Майданом, і коли ченці стояли між нами і «Беркутом». Кожен приходив на Майдан зі своїм, а повертались єдиною українською віруючою громадою. Україна неможлива без Бога”, – переконаний парламентарій.

http://www.irs.in.ua/

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.