Глава УГКЦ вручив подарунок Папі Венедикту XVI від українських прочан

У рамках Всенародного паломництва до собору Святої Софії в Римі, що проходило 13-15 жовтня 2012 року, Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, підніс Святішому Отцеві Венедикту XVI подарунок від українських прочан, які чисельно прибули до цієї святині.  Предстоятель УГКЦ вручив Папі лампаду у вигляді римського собору Святої Софії, яку спеціально виготовили для цього із срібла з позолотою київської  ювелірної майстерні «Лобортас», повідомив  Департамент інформації УГКЦ

Вручаючи цей дарунок, Блаженніший Святослав зауважив, що ця лампада символізує Церкву, яка є «світлом народів», як про це згадується в Конституції «Lumen gentium», котра була прийнята під час Другого Ватиканського Собору 50 років тому. Глава УГКЦ додав, що оновлена базиліка Святої Софії в Римі є знаком для УГКЦ нової євангелізації у відкритому Папою Році віри в Католицькій Церкві.

«Я щиро вдячний українцям за цей дар і за дар збереження та передання християнської віри, а також за свідчення віри Патріарха Йосифа (Сліпого). Ця лампада завжди нагадуватиме мені про Україну та її народ, а, головне, про Церкву, яка стає світлом віри в усьому світі», – відзначив Святіший Отець Венедикт XVI.

Нагадаємо, що будівництво собору Святої Софії було розпочато в 1967 році. У 1969 році Блаженніший Йосиф (Сліпий) та 17 українських єпископів, у присутності Папи Павла VІ, який переніс сюди із базиліки Святого Климента частину мощів цього святого і поклав під головний престол, здійснили посвячення храму і запрестольної мозаїки, спроектованої видатним українським митцем Святославом Гординським. Реставраційні роботи храму було розпочато рік тому та завершено завдяки пожертвам вірних УГКЦ з усього світу.

 

Департамент інформації УГКЦ

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.