Глава УГКЦ візьме участь у Всеукраїнській прощі до Галицької чудотворної ікони

28-29 липня 2012 року в с. Крилос (Давній Галич), що на Івано-Франківщині, відбудеться Всеукраїнська проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої. Архиєрейську Божественну Літургію під час прощі, яка вперше буде мати статус всеукраїнської, очолить Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. Крім цього, Предстоятель Церкви благословить відкриття новоствореної експозиції в Музеї історії Давнього Галича.

До Галицької чудотворної ікони Богородиці прибуде понад тисячу дітей з усієї України, які цього року приступили до першої Сповіді і урочистого Причастя. Про це сьогодні під час прес-конференції в Івано-Франківську розповіли Владика Софрон (Мудрий), Єпископ-емерит Івано-Франківської архиєпархії, о. Олег Каськів, протосинкел Івано-Франківської архиєпархії, та о. Михайло Гарват, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

За словами Владики Володимира (Війтишина), Митрополита Івано-Франківського УГКЦ, участь Блаженнішого Святослава у цій прощі – це велична подія, адже Патріарх УГКЦ прибуває до свого другого осідку – Галича. «Радію з можливості спільно молитися перед чудотворною іконою з усіма прочанами, а особливо молоддю та дітьми, які прибудуть з усієї України. Хочу дякувати Богові за Рік Святих Таїнств, який, сподіваюся, принесе належні плоди як у цьому, так і в наступних роках», – прокоментував Митрополит Івано-Франківський.

Під час паломництва всі прочани візьмуть участь у Чині відновлення хресних обітів, поклоняться Галицькій чудотворній іконі Богородиці, відвідають Музей історії Давнього Галича. Для наймолодших паломників готується мистецька програма, яка в цікавий спосіб розкриє суть Святих Таїнств і буде унікальною можливістю катехизації.

Як відомо, 17 лютого 2011 року Владика Володимир (Війтишин) своїм декретом підніс храм Успіння Пресвятої Богородиці у с. Крилос до рівня катедрального собору і йому було надано статус чудотворного місця. Після останніх адміністративних змін в УГКЦ (утворення Івано-Франківської митрополії) цей собор опинився у підпорядкуванні Глави Церкви (відповідно до його титулу Києво-Галицького Верховного Архиєпископа). Блаженніший Святослав (Шевчук) продовжує традицію, започатковану попереднім Предстоятелем Церкви – Блаженнішим Любомиром (Гузаром), яка полягає в тому, що в останню неділю липня кожного року відбувається паломництво до цього святого місця за його участю.

Загалом же проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої є підсумком та кульмінацією Року Святих Таїнств, який відзначається в УГКЦ. Нагадаємо, що Синод Єпископів УГКЦ проголосив 2012 рік Роком Святих Таїнств, щоб якнайкраще підготуватися до святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України, що припадає на 2013 рік.

Детальніше про це можна дізнатися за посиланням proshcha.blogspot.com.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.