Глава УГКЦ у Польщі: «Ми відчули єдність УГКЦ, яка розсіяна по різних країнах і культурах»

«Цей день для мене є зворушливим, адже  ми разом тут можемо відчути єдність, а отже, велич нашої Церкви-мучениці, української спадкоємиці Хрещення святого Володимира, яка розсіяна по різних країнах і культурах», – сказав у проповіді під час Божественної Літургії Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, у греко-католицькій парафії м. Лігниці (Польща) 26 травня 2012 року.

З Предстоятелем Церкви співслужили: Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, Владика Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, Владика Петро (Крик), Екзарх для українців-католиків у Німеччині та Скандинавії, Владика Василь (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, Владика Павло (Хомницький), Єпарх Стемфордський (США), Владика Давид (Мотюк), Єпарх Едмонтонський, Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, Владика Володимир (Ющак), Єпарх Вроцлавсько-Ґданський, і близько 30 греко-католицьких і римо-католицьких священиків. На Літургії молилося біля тисячі віруючих із різних куточків Польщі.

«Трагедія переселення українців до Польщі є болісним шрамом на тілі нашого народу. Люди, які були змушені покинути власні домівки, свою матір-землю, можливо, як ніколи, у нових землях почувалися сиротами. Вони почали шукати свою Церкву, горнутися до неї, вбачати в ній джерело Духа Святого, таким чином вливаючись з нею в нове життя», – пояснив проповідник.

На його думку, географію УГКЦ упродовж минулих двох століть «пишуть  миряни». Адже там, де «провадив наших людей Господь, народжувалося і проголошувалося Слово Боже УГКЦ». «Своєю присутністю тут (разом з єпископами з усієї України і світу) ми хочемо вам досвідчити Господні Слова про те, що ми не залишимо вас сиротами. Ми пам’ятаємо і молимося за вас», – сказав до присутніх на молитві греко-католиків у Польщі Блаженніший Святослав. Крім того, він звернувся зокрема до молоді, згадуючи про те, що в історії вірних УГКЦ в Польщі в Лігниці існував молодіжний центр, «довкола якого виховувалося наше сьогодення і майбутнє». «З цієї школи вийшло 10 священиків, 3 сестри і багато науковців і діячів культури, які сьогодні розвивають спільноту та долучаються до розвитку Польської держави», – зауважив він.

Вітаючи Главу УГКЦ, греко-католицька молодь Польщі звернулася до нього із проханням «відкрити їм джерело надії». «Тим джерелом  надії є Отець Небесний. Його силу ви можете здобути і наповнитися діянням Святого Духа, на якого ми очікуємо в цьому літургійному періоді нашого року. Шукайте Господа в Церкві, яка є вашою матір’ю», – завершив промовець.

Напередодні Літургії Глава УГКЦ зустрівся із священнослужителями, щоб зосередити їх увагу на Стратегієї розвитку УГКЦ до 2020 року. На його переконання, ці стратегічні постулати спрямовані на оновлення релігійного життя в парафія як в Україні, так і за її межами. Крім того, Блаженніший Святослав відвідав парафіяльні спільноти Любіня та Замінець.

Департамент інформації УГКЦ

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.