Глава УГКЦ у м. Дубно

«Цей храм, перлина дерев’яної архітектури, є окрасою м. Дубна, а цей іконостас – своєрідне віконце у невидимий світ. Адже, якщо у храмі немає іконостаса, то ми – наче духовні сліпці, бо не бачимо Того, хто справді присутній у храмі і в церковному святилищі. Бо ікона робить видимим те, що невидиме. Лише тоді, коли в храмі є іконостас, ми справді можемо гідно звершувати Таїнства Христової Церкви. Бо в храмі, на престолі, під час Божественної Літургії відбувається те, що було на Тайній вечері, коли Ісус Христос дав учням спожити у вигляді хліба й вина своє Тіло і Кров», – про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, під час проповіді в храмі Вознесіння Господнього  м. Дубна, що на Рівненщині, 28 березня 2013 року, третього дня своєї канонічної візитації Луцького екзархату.

Того дня Глава Церкви помолилися Акафіст до страстей Христових. Після цього звершив Чин освячення новопоставленого іконостаса. «Під час Богослужіння у храмі присутній наш Спаситель Ісус Христос. Разом з нами, молільниками, присутня і Його Пречиста Матір та все небо: апостоли, пророки, мученики, ісповідники, святителі та всі ті, які втішаються сьогодні небесною славою і які зображені на цьому іконостасі», – продовжив проповідник.

Верховний Архиєпископ УГКЦ також привітав усіх із п’ятиріччям заснування Луцького екзархату, зазначаючи, що цей ювілей є першим кроком до відновлення древньої Волинської єпархії УГКЦ. Предстоятель Церкви наостанок привітав і владику Йосафата (Говеру), Екзарха Луцького, із п’ятилітнім ювілеєм єпископського служіння та подякував доброчинцям, які посприяли тому, щоб «ці святі ікони  та іконостас були споруджені й подаровані храму для почитання людям».

«Я приїхав із канонічною візитацією сюди, щоб знати, як я, Глава Церкви, маю краще вам послужити для того, аби живе християнське життя розквітало на цій святій волинській землі, яка дала українському народові так багато святих. Дякую всім вірним, які так чисельно зібралися на молитву. Ви зробили те, що каже нам херувимська пісня – “всякую житейськую відложім печаль”. Нехай Господь вас благословить щедрими дарами», – додав Глава УГКЦ.

Наприкінці Богослужіння владика Йосафат сказав, що цей день став  особливим для парафіяльної спільноти Дубна: «За п’ять років нам вдалося побудувати п’ять храмів, але сьогодні ми вперше освятили іконостас. Гадаю, це добрий початок для розвитку екзархату. Дякуємо Богові і жертводавцям, які допомагали отримати нам цю перлину».

На завершення Предстоятель УГКЦ уділив своє благословення всім присутнім та вручив пам’ятні іконки Київської Оранти.

Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, здійснив також візит ввічливості до Міського голови Дубна Василя Антонюка. Під час розмови Блаженніший Святослав подякував за «правдиву демократію», оскільки, як зазначив Глава Церкви, «така демократія визначається комфортом розвитку найменшої спільноти». Предстоятель УГКЦ наголосив на тому, що Дубно завжди відзначалося великою освіченістю, інтелігентністю та культурою його мешканців, а також було освітнім центром. Про це повідомив о. Володимир Зінько.

Голова міста зазначив, що громада греко-католиків у Дубні відносно юна, однак значуща. Пан Антонюк також поділився планами спорудження пам’ятника жертвам голодомору, котрий буде розміщений на території парафії Вознесіння Господнього, а також повідомив про рішення міської ради допомогти громаді греко-католиків у благоустрої території навколо храму. Очільник міста зазначив, що у Дубно кожного року відбувається свято колядок за участю народних колективів не тільки міста, а й інших населених пунктів, і принагідно попросив владику Йосафата (Говеру) про сприяння участі в наступному такому святі студентів Тернопільської семінарії.

Після цього відбулася коротка прес-конференція, на якій журналісти місцевих ЗМІ мали змогу поставити Блаженнішому Святославу запитання, котрі на час візиту стали традиційними (вибір нового Папи, особисте знайомство Папи Франциска та Блаженнішого Святослава, служіння в Аргентині, поради на Великий піст, плани щодо святкування 1025-ліття Хрещення Русі-України), як також про моральність молоді, перспективи розвитку шкільництва і виховання в УГКЦ.

На закінчення зустрічі мер Дубна подарував Главі УГКЦ на згадку про відвідини міста картину із зображенням всіх церков міста. А Блаженніший Святослав вручив йому пам’ятну медаль, відлиту з нагоди 80-річчя Блаженнішого Любомира та 55-річчя його священичого служіння.

Блаженніший Святослав відгукнувся також на запрошення голови Дубенської районної ради Олександра Дехтярчука і відвідав із візитом ввічливості районну раду. У ході зустрічі Глава УГКЦ подякував панові Дехтярчуку за підтримку греко-католицької громади та за приклад пошани до національних здобутків.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.