Глава УГКЦ у Канаді відвідав колишній табір інтернованих українців

5 червня 2012 року Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, відвідав один із 24 табoрiв на території Замкової гори (неподалік м. Бенф, що в Канаді), який свого часу був призначений для утримання інтернованих українців у роки Першої світової війни. Про це департаменту інформації УГКЦ повідомила с. Еммануїла Харишин, СНДМ.

Того ж дня Предстоятель УГКЦ разом із Владикою Давидом (Мотюком), Єпархом Едмонтонським, невеликою делегацією єпархіального духовенства, професором Любомиром Лусюком, відомим своїми працями на тему української діаспори в Канаді, та з Андрієм Гладишевським, головою Шевченківської фундації, побували на презентації проекту музею, який буде відкритий у червні 2013 року в м. Бенф. Представники заповідника «Замкова гора» повідомили Главі УГКЦ, що цей проект включатиме розповіді про передвоєнний період, час інтернування, а також про час після закриття табору.

 

Довідка

Табір інтернованих на Замковій горі був найбільшим у канадських Скелястих горах. Він був призначений для ворогів війни, що тоді проходила на Заході країни. У зв’язку з тим, що під час війни Великобританія, колонія якої стала новою батьківщиною для українських емігрантів, і Австро-Угорщина, до складу якої входили західноукраїнські землі, опинилися у ворожих таборах, вихідці з цих земель стали ворогами Канади. А в той час діяв указ канадського уряду про реєстрацію та інтернування іноземців «ворожої національності». Тому проти українців – вихідців із областей, які входили до Австро-Угорщини, були спрямовані різні репресивні заходи. Протягом шести років галичани, буковинці та рутенійці, хоча вони й приїхали до Канади як поселенці на запрошення уряду, зазнавали різного роду утисків. У 2008 році українська і канадська сторони дійшли згоди щодо визнання та відшкодування Всесвітнього інтернування війни. У 1995 році було зведено пам’ятник на замовлення Української канадської асоціації громадянських свобод, який тепер увічнює пам’ять історичної події на Замковій горі.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.