Глава УГКЦ: «Свята ікона – віконце у вічність…»

24 березня 2013 року, у Неділю православ’я, Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, очолив Божественну Літургію в монастирській церкві Свято-Успенської Унівської лаври Студійського уставу, що поблизу Львова. Під час проповіді Глава Церкви зауважив, що саме в першу неділю Великого посту, Неділю православ’я, особливо вшановуються святі ікони, адже за їх допомогою ми можемо споглядати Боже обличчя силою благодаті Святого Духа.

Верховний Архиєпископ УГКЦ наголосив, що цього року, який є Роком віри в усій Католицькій Церкві, нам важливо збагнути те, що повнота віри полягає в реальній видимій присутності Бога у Святій Тройці серед людей.

«Коли ми знаходимося перед освяченою іконою, то відчуваємо, що на нас звернене Боже обличчя, – каже Блаженніший Святослав. – Боже благословення, мир, спокій і захист є в тому, хто справді здатний відчути Божу присутність у святій іконі. Тому ми перед іконами часто ставимо лампадки, на знак того, що ікона є таїнством присутності Божої особи. Бо через ікону зображена особа є реально присутня тут між нами».

Свята ікона, на думку Першоієрарха УГКЦ, є для нас початком духовної дороги, адже преображає очі того, хто на неї дивиться, і вчить бачити невидиме. «Святі ікони є віконцем, що відкрите у вічність, тому ті, котрі почитають святі ікони, почитають і Божу особу, яка через них присутня», – продовжив проповідник.

Глава Церкви також наголосив на важливості розуміння того, що Бог присутній у кожній людині, яка є Його образом і подобою. Тому дивно, що інколи той, хто почитає святі образи і цілує їх, б’є перед ними поклони, виходячи на вулицю і зустрічаючи свого брата чи сестру, вже більше не бачить у них образу, який у цих живих особах залишив Творець. «Нам важливо почитати Бога, присутнього у всьому живому, особливо в людській особі», – зауважив проповідник.

«Бажаю вам, які розпочали цей великопосний духовний подвиг і шлях до Христового воскресіння, вміло користати із Божої присутності в іконах і крок за кроком наближатися до того Божого обличчя, яке для всіх нас підготовлене у вічності», – завершив Предстоятель УГКЦ.

Наостанок ієромонах Теодор Мартинюк, ігумен Свято-Успенської Унівської лаври, побажав Блаженнішому Святославу сили і наснаги, щоб і надалі представляти УГКЦ у всьому світі, щоб «наша Церква стала об’єднавчою силою нашого суспільства».

Дякуючи ченцям за гостинність, Глава УГКЦ попросив про молитву за громади УГКЦ у Луцькому екзархаті, щоб «наші вірні відчули те, що над ними теж засяяло Боже обличчя». Адже, як раніше повідомлялося, із 25 по 31 березня Блаженніший Святослав відвідає із душпастирським візитом Луцький екзархат УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.