Глава УГКЦ: «Щоб зрозуміти зміст того, що ми сьогодні переживаємо… в одній руці маємо тримати Священне Писання, а в другій – Кобзар»

Про це сказав у Неділю православ’я, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) під час Архиєрейської Літургії в соборі Воскресіння Христового.

Предстоятель УГКЦ пояснив, що в Неділю православ’я ми особливо відчуваємо повноту апостольської віри Христової Церкви, істинність цієї віри. «Змістом цієї неділі є те, що сьогодні ми з вами повинні пережити подібну зустріч, яку колись пережив Мойсей і Натанаїл. Бо «православ’я» означає «повнота передання» – повнота передання можливості зустрічі з Божественною особою воплоченого Сина Божого. Ми маємо можливість пізнати зміст власного життя і покликання, – зміст того історичного буття і моменту, який переживає сьогодні наш народ, а відтак розуміння нашої з вами місії в тому житті як християн. Бо відкриті небеса – це означає можливість живого спілкування з Богом, можливість побачити і почути Його», – пояснив він.

Цього дня ми також святкуємо 200-літній ювілей великого пророка українського народу Тараса Шевченка. Хто такий пророк? «Пророк – людський голос Божого Слова. Це посланець Божий, якого Господь обирає поміж своїх людей, щоб донести до них, до їхнього розуму Його Божественне Слово», – відзначив проповідник.

Глава Церкви звертає нашу увагу на те, яким «пророчим для нас сьогодні є голос нашого Тараса». «Нас, котрі роздумують над долею свого народу, той голос покликає сьогодні вийти з дому неволі й відкриває нам двері свободи і щастя на своїй рідній землі. Щоб зрозуміти зміст того, що ми переживаємо сьогодні з таким страхом і трепетом, потрібно в одній руці тримати Священне Писання, а в другій – Кобзар нашого Тараса. І тоді наше серце оживе, а вухо відкриється», – переконує архиєрей.

Він просить відзначити, як, «читаючи Божественне Слово і слухаючи нашого пророка, якось по-іншому відчуваєш ті слова, подорожуючи святими київськими горами, місцями, скропленими кров’ю Небесної сотні: скинь взуття з ніг твоїх, бо місце, на якому ти стоїш, святе. Як по-іншому ми починаємо розуміти й бачити, що ці палаючі вогні Майдану були неопалимою купиною, з якої до нас промовляв Бог, кажучи: Я є Бог батьків ваших – князя Володимира, Ярослава Мудрого, – Бог, який є з вами, бо голос плачу мого народу дійшов до моїх вух. І ось я визволяю вас».

«Дивіться, як цікаво – голос Божий через слово Тараса відкриває сьогодні нам значення того, що Бог є з нами, що ми є ті люди, яких він визволяє, ті люди, які покликані сповнитися Його животворним словом, що ним небеса утвердилися», – закликає звернути увагу Блаженніший Святослав.

Проповідник попросив усіх нас молитися за нашу святу землю, яка дала нашому народу і цілому світові такого великого пророка.

«Молімося за нашу кращу долю, за єдність і соборність Української землі, святої землі. Молімося за неподільність нашої землі, за те, щоб Господь Бог оберігав усіх нас від лиха війни і нового кровопролиття. А наш Тарас нехай будить наші серця і наше сумління словом вічного воплоченого люблячого Бога батьків наших», – попросив Предстоятель УГКЦ.

Наприкінці Богослужіння архиєрей подякував усім, хто молився разом з ним за наш народ, за нашу державу, за нашу Україну. І пригадав, що наша Церква в Україні та в усьому світі продовжує молитву і піст за Україну. Щовечора о 21.00 усі ми повинні стояти перед Божим обличчям і молитися за нашу землю. Київська архиєпархія має строгий піст щопонеділка. Також Синод наших єпископів на кожен день тижня в цей піст визначив окреме намірення. У понеділок молимося за Верховну Раду і вибори нового Президента, у вівторок – наш новий уряд, у середу – за українську армію, якій сьогодні є так нелегко, у четвер – за правоохоронні органи, у п’ятницю – за всіх поранених на Майдані, у суботу – за тих, хто загинув, за Небесну сотню і всіх усопших. Кожної неділі, як і сьогодні, молимося за єдність і неподільність української землі, Української держави.

«Дуже прошу вас не припиняти молитви, бо перед нами ще довгий шлях, коли ми скажемо, що український народ переміг на своїй землі», – попросив Глава Церкви.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.