Глава УГКЦ привітав священиків і семінаристів, які прибули послужити людям на Майдані

Сьогодні, 4 грудня, в день празника Введення до храму Пресвятої Богородиці, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви під час Архиєрейської Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового ще раз закликав молитися за Україну та привітав священиків і семінаристів, які прибули до Києва, щоб бути зі своїми людьми на Майдані.

«Вітаю усіх наших священників з різних міст і сіл, які прибули, аби бути разом зі своїм народом. Вітаю братів-семінаристів, зокрема, з Львівської духовної семінарії, які на чолі з ректором і віце-ректором прийшли, щоб послужити людям на Майдані. Вітаю усіх вас, які, можливо, як Пречиста Діва Марія, залишили свої теплі домівки й прийшли сьогодні до столиці нашої України, щоб шукати дорогу до надії, до кращого майбутнього для нашої держави і для нашого народу».

Блаженніший Святослав нагадав, що свято Введення до храму Пресвятої Богородиці – одне з найбільших 12-тьох християнських свят року.

«Це свято концентрує нашу увагу на одній історичній події з життя Пречистої Діви Марії. Вона ще 3-річною дівчинкою була приведена своїми батьками Йоакимом і Анною до храму. Цим жестом вони хотіли віддати її у посвяті на служіння Богу. Вони були безплідним подружжям і пообіцяли Богові, якщо з’явиться в них дитина, вони віддадуть її на служіння Богові…» – розповів у проповіді Предстоятель Церкви.

Він відзначив, що ми сьогодні увійшли в цей храм у дуже непростий день в історії нашого народу. Можна сказати, що ми сьогодні сповнені змішаних почуттів. З одного боку – тривоги, з іншого – надії.

«Але день, який ми переживаємо є не тільки сповнений тривоги, а й надії. Тому що в наших пошуках ми, християни, робимо крок до Бога. Навіть в такий непростий час ми не сходимо з дороги Його заповідей, заповідей любові до Бога і ближнього. Святкуючи свято Богородиці, ми разом з нею робимо свято понад агресією, насиллям, ненавистю. І своєю дорогою показуємо дорогу всьому українському народові, яка є дорогою виходу з тої непростої ситуації, в якій опинилися. Бо не має іншої дороги, якою ми повинні йти, як дорога Христових заповідей. Та дорога, якою є сам Христос. Бо Він сказав: «Я є Дорога, Істина і Життя»», – сказав Глава Церкви.

Він закликав молитися сьогодні за Україну, молитися за наше майбутнє, за європейське майбутнє. «Так, як багато століть тому, тут у Києві великий князь Ярослав Мудрий посвятив цю землю під покров Пречистої Діви Марії, зробіть сьогодні те саме – віддаймо під покров Богородиці нашу землю, наш народ, нашу державу. І будьмо певні, що тривога перетвориться у надію», – наголосив проповідник.

Блаженніший Святослав нагадав, що в греко-католицьких храмах триває безперервна молитва за кращу долю нашого українського народу. Тому під кінець Літургії в Патріаршому соборі помолилися «Отче наш», «Богородице Діво», «Слава і нині» і заспівали «Боже великий, єдиний».

З Блаженнішим Святославом співслужили Секретар Синоду єпископів УГКЦ владика Богдан (Дзюрах) та священики з різних єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні.

 

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.