Глава УГКЦ привітав із 60-літтям священичих свячень Владику Михайла (Гринчишина) 31.05.2012

Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, надіслав лист-привітання з нагоди 60-ліття священичих свячень Владиці Михайлу (Гринчишину), Апостольському екзархові для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії, від імені єпископів Постійного Синоду УГКЦ.

У листі-привітанні Предстоятель Церкви подякував Владиці Михайлу за те, що, «прийнявши  безцінний дар – участь у Христовому священстві», він  виконав довголітнє служіння і як ієромонах-душпастир, і як настоятель чернечої спільноти редемптористів, і як науковець-викладач, і як постулятор беатифікаційних справ.

«Особливо дякуємо Вам за довголітні роки Вашого архиєрейського  служіння як Екзарха  для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії, як рівно ж за Вашу опіку над Екзархатом у Великобританії та Німеччині, коли була в цьому нагальна проблема», – йдеться у привітанні.

Департамент інформації УГКЦ

Біографічна довідка

Михайло Гринчишин, ЧНІ (18 лютого 1929 р., Б’юкенен, Канада) — єпископ Української Греко-Католицької Церкви, Апостольський екзарх для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії, редемпторист.

Народився в селі Б’юкенен, провінція Саскачеван, Канада.

28 липня 1946 р. склав монаші обіти в Згромадженні отців редемптористів у Йорктоні.

Отримав священичі свячення від єпископа Максима(Германюка) 25 травня 1952 р. в Торонто. Виконував душпастирське служіння в Нью-Йорку, Вінніпезі та Саскатуні.

У 1955 р. захистив докторську дисертацію у Папському східному інституті в Римі, після чого деякий час викладав у семінаріях Канади. З 1970 р. — постулятор у беатифікаційному процесі Митрополита Андрея (Шептицького). Протягом 1972 — 1981 рр. — протоігумен отців редемптористів Канади і США.

27 листопада 1982 р. Папа Римський Іван Павло II призначив його Апостольським екзархом для українців Франції. Єпископську хіротонію отримав 30 січня 1983 р. Головним святителем був кардинал Йосиф (Сліпий), а співсвятителями — Митрополити Максим (Германюк) і Стефан (Сулик).

У 1987—1989 рр. одночасно виконував обов’язки Апостольського адміністратора Екзархату для українців Великобританії.

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.