Глава УГКЦ про Папу Франциска: «Можу запевнити вас, що це зовсім не PR»

Таке переконання висловив Блаженніший Святослав (Шевчук) американській інформаційній агенції CNS. «Папа показує себе таким, яким він є насправді як людина, пастир, священик, єпископ та батько», – зазначив Предстоятель УГКЦ.

«Вміння бути собою та надзвичайна простота – риси, які найбільше характеризують нового Папу», – сказав в інтерв’ю Блаженніший Святослав. Саме «простота та вміння бути собою», на переконання Глави УГКЦ, будуть шляхом нової євангелізації в часи понтифікату Папи Франциска.

Коментуючи жест новообраного Папи, коли він вийшов до людей і вклонився перед ними, просячи їхнього благословення, Блаженніший Святослав сказав: «Це дуже давній літургічний жест, який по сьогодні зберігається у візантійській традиції: перед тим, як кандидата висвячують на священика або єпископа, спільнота вірних мусить проголосити своє визнання “axios” або “достойний”».

Блаженніший Святослав був багато разів присутнім на богослужіннях, які очолював кардинал Бергольо: «Його проповіді завжди були короткими, але дуже повчальними», – зазначив він.

Відповідаючи на запитання журналіста про ставлення нового папи до інших конфесій, Глава УГКЦ зазначив, що Святіший Отець Франциск, без сумніву, буде «екуменічним папою»: «Це випливає із його здатності будувати лише справжні, автентичні відносини з іншими людьми».

У ставленні новообраного Папи до сучасних моральних проблем, вважає Глава УГКЦ, «він буде захищати людську гідність, гідність сім’ї та людської статевості, однак робитиме це, перш за все, як пастир і батько. Досі кардинал Бергольо ніколи не виступав у ролі судді, він ніколи не захищав абстрактні правила, а гідність людини».

Блаженніший Святослав переконаний, що Папа Франциск продовжуватиме дивувати нас і надалі, і переконаний, що своєю простотою та автентичністю він запропонує секуляризованому світові альтернативу нової євангелізації.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами www.catholicnews.com

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.