Глава УГКЦ про акредитацію УКУ: «Сповнилося прагнення наших попередників, щоб в УГКЦ світило світло богословської науки Вселенської Церкви»

“Звершилося багатолітнє прагнення наших великих попередників – митрополита Андрея Шептицького і патріарха Йосипа Сліпого, щоб у нашій Церкві світило світло богословської науки Вселенської Церкви, яке б просвічувало не лише УГКЦ та Україну, а й увесь світ. Урочисто проголошуючи акредитацію Римської Апостольської столиці богословського факультету УКУ, ми сповняємо нашу історію, і очима віри бачимо наше сьогодення та з надією вдивляємося в майбутнє”, – сказав Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді на Архиєрейській Божественній Літургії 20 травня 2015 року в каплиці Святого Івана Богослова в УКУ.

Як відомо, саме на свято Святого Івана Богослова в УКУ святкують День філософсько-богословського факультету. Однак цього року святкування відбувається в особливий спосіб, адже, як вже повідомлялося, богословські програми УКУ отримали міжнародну акредитацію від Конгрегації католицької освіти.

Розмірковуючи про місію та ідентичність УКУ, Глава Церкви зазначив, що прагне того, щоб кожен, хто приходить у стіни цього освітнього закладу, міг сказати такі слова, яким окреслював свій духовний досвід сам Іван Богослов: «Я прийшов, побачив й увірував».

Предстоятель УГКЦ висловив побажання того, щоб університет та його богословський факультет справді став осердям високої освіти та великого Божого світла, яке повинно просвітити кожну людину.

На думку проповідника, коли поглянути в минуле Європи, то в час епохи просвічення сталося розділення між світлом Христової віри та освітою. «Нам важливо не тільки здобути якісну освіту, але й знайти дорогу віри, тобто дорогу просвічення». Отці Церкви навчають, що кожна людина була створена на образ та подобу Божу. Навіть більше, на думку святого Івана, просвічуючись й уподібнюючись до Бога, людина сама стає світлом. Адже «ніхто не запалює свічник, щоб потім його сховати під посудиною. Свічник ставлять високо, щоб він просвічував усіх, хто є поруч».

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.