Глава УГКЦ: Покликання душпастиря у всіх злободенних обставинах – не покидати своїх вірних і бути з ними

Дорогі владики і отці! Разом із вами вболіваю за всі рани, завдані нашому людові, підтримую вашу священичу ревність і близькість до своєї пастви. У зв’язку із драматичною ситуацією в нашій країні хочу нагадати всім вам фундаментальні норми священичого служіння. Про це пише у своєму Розпорядженні щодо позиції і поведінки духовенства в теперішній суспільно-політичній ситуації в Україні Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

У цьому Розпорядженні Глава Церкви подає дев’ять аспектів належної поведінки священика в нинішній політичній ситуації. Вихідним постулатом є те, що Церква –  це «спільнота дітей Божих, об’єднаних вірою в Триєдиного Бога, а священик є служителем цієї спільноти, образом Христа – Доброго Пастиря, діяльно присутнім серед свого народу».

Також Блаженніший Святослав наголошує, що кожен представник духовенства є обличчям Церкви, тому повинен звершувати своє покликання згідно з її вченням. Головним завданням душпастиря, як підкреслив автор документа, є проголошення Христового Євангелія, уділення Святих Таїнств, молитовний провід народу, піст та служіння потребуючим.

Крім цього, як зауважує Блаженніший Святослав, Церква є активним учасником суспільних, а не політичних процесів, тому священик не має права бути лідером у політичних акціях чи виголошувати політичні промови.

«Покликання душпастиря у всіх злободенних обставинах – не покидати своїх вірних і бути з ними», – вважає Верховний Архиєпископ УГКЦ. Насамкінець Блаженніший Святослав стверджує, що всі представники духовенства, особливо цими днями, повинні дослухатися до церковного проводу.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.