Глава УГКЦ побажав студентам Київської духовної семінарії «сили Духа Святого, пізнання таємниць Божих і дару слова»

12 лютого, на свято Трьох святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого, – відбулося святкування храмового празника Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.

Цього дня Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, очолив Архиєрейську Божественну Літургію в каплиці семінарії. З Предстоятелем Церкви співслужили: Владика Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський, Владика Степан (Меньок), Екзарх Донецько-Харківський, Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, керівник Адміністрації Патріаршої курії, ректори семінарій та чисельно зібране духовенство.

На початку проповіді Блаженніший Святослав привітав семінаристів, їхніх родичів, а також присутніх представників влади міста та області із престольним храмовим празником «особливого Божого місця – семінарії». І продовжив: «Сьогодні ми споглядаємо зображення цих трьох архиєреїв-святителів на одній іконі. Попри те, що вони були різними, кожен із них був сповнений одним і тим же Святим Духом». Так, Василій Великий, за словами Першоієрарха УГКЦ, був відважним оборонцем істинної віри, успішним адміністратором та архиєпископом Кесарії Каппадокійської, знавцем богослов’я та великим учителем свого часу; Григорій Богослов був дуже чуйним до Божої присутності і, глибоко ввійшовши в життя Пресвятої Тройці, міг висловити таїнство Господньої присутності у своєму навчанні; Іван Золотоустий був уважним душпастирем, котрий міг відчувати порухи душ тих людей, до яких його послав Господь і відважно будував ці душі Божим Словом. «Разом ці три святителі становлять ікону Церкви, бо вона є Божим людом, який зібраний в ім’я Святого Духа і творить разом Тіло Христове», – підкреслив Глава Церкви.

Крім цього, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький пояснив присутнім значення семінарійної спільноти: «Семінарія – це не будинок чи навчальна програма, а спільнота спільної праці, молитви та навчання Божого Слова». Наостанок він додав, що саме каплиця, яка знаходиться в семінарії і в якій щодня служать Літургію, є найважливішою навчальною аудиторією.

«Бажаю вам сили та відваги Духа Святого, якою горів Василій Великий, глибини Богоспілкування і пізнання таємниць Божих, котрими жив Григорій Богослов, та дару слова, що ним будував серця вірних Іван Золотоустий», – привітав Глава УГКЦ семінаристів.

Після цього до студентів семінарії промовляли Владика Степан (Меньок) та о. Петро Жук, ректор.

Напередодні, увечері 11 лютого, святкування розпочалося Великою вечірнею з литією та Утренею, на якій був Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит. У своєму вітальному слові Блаженніший Любомир закликав студентів семінарії замислитися над тим, яким має бути священнослужитель.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.