Глава УГКЦ: «Не може бути «живою» та парафія, в якій немає структури «Карітас»

Церква завжди в різних історичних обставинах займалася соціальним служінням. Однак цією зустріччю я прагну переглянути церковне служіння в соціальній сфері. Це тому, що зараз ми знаходимося у стані війни і Церква не може сьогодні душпастирювати так, як рік тому. Бо так, як колись було, – вже ніколи не буде. Після подій на Майдані все змінилося. Виникли абсолютно нові обставини. Ми повинні вміти швидко і ефективно на них реагувати. Такими словами звернувся Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав до керівників єпархіальних та екзархальних БФ «Карітас» України 17 грудня 2014 року в Києві.

Очільник УГКЦ наголосив, що «Карітас» – серцевина життя Церкви. Бо кожен віруючий християнин сьогодні має працювати в такому служінні, яке провадить «Карітас». Адже той, «хто Бога любить, а не любить свого ближнього  є неправдомовцем». За словами Першоієрарха Церкви, служіння ближньому є невід’ємною складовою «богослужіння»: «Не може бути «живою» та парафія, в якій немає структури «Карітас».

Ідея діяльності Благодійного фонду ґрунтується на тому, що один віруючий допомагає іншому. Це основа християнського життя. «Сьогодні все наше суспільство – зранене, переживаючи постстресовий розлад. Ми отримуємо нові причини всіх узалежнень, бо цей  синдром вбиває більше людей поза полем бою, ніж у бою», – зауважив він.

Він також додав, що аби бути працівником БФ «Карітас» достатньо мати християнське сумління.

«БФ «Карітас України» є однією з трьох найбільших благодійних структур в Україні», – підкреслив Глава Церкви, зазначаючи, що відтепер діяльність таких єпархіальних фондів має базуватися на основі допомоги з парафій.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.