Глава УГКЦ на Великдень: «Святкувати Пасху під час війни – означає бачити у воскреслому Христові нашу перемогу»

Бажаю всім радості воскреслого Христа, бо вона походить не від наших клопотів і немочей, а від Бога. Нехай ця пасхальна радість завітає до кожної української сім’ї, щоб нею сповнилися і ті, хто святкує Пасху під свист куль і звук снарядів. Святкувати Пасху під час війни – означає бачити у воскреслому Христові нашу перемогу!

Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час Пасхальної Божественної Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ, що в Києві, у день Воскресіння ГНІХ, 12 квітня 2015 року.

Із Верховним Архиєпископом УГКЦ співслужили: владика Богдан, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ та Адміністратор Патріаршої курії УГКЦ, владика Йосиф, Єпископ-помічник Київської архиєпархії, та численні священики.

Очільник Церкви сказав: якщо хтось справді хоче пізнати Воскресіння Христове, то нехай протягне свою руку потребуючому і немічному, і тоді зрозуміє, що означає стати воскреслим разом із Спасителем.

«Що означає для нас поняття «воскреснути»? Апостоли, коли почули вперше слово «воскресіння» із вуст Христа, то значення його не зрозуміли. І тому, ідучи дорогою, питали один одного, що означає воскреснути із мертвих. Бо смерть – це дійсність, із якою ми знайомі, особливо коли втрачаємо найдорожчу особу. А воскресіння – це досвід, який знаходиться поза межами досяжності людини і її життєвих досвідів», – сказав Блаженніший Святослав.

Продовжуючи пасхальну проповідь, Глава УГКЦ зауважив, що, як подає Євангеліє, воскресіння – подібне до вічного світла, яким наповнюється весь всесвіт. А ще, на його думку, символом воскресіння є простягнута рука до потребуючого і упалого.

«Один із найдавніших способів зобразити Воскресіння Христове є ікона «Зішестя в ад», головна в нашому Патріаршому соборі. У ній ми побачимо руку нашого воскреслого Спасителя, яка простягнута до впалого Адама. Христос простягає свою животворну десницю, яка пробита цвяхом хреста, і нею підносить упалу людину, уводячи її в нове життя, – пояснив проповідник. – Тому сьогодні нам важливо відчути і отримати простягнуту до нас живоначальну десницю воскреслого Спасителя. Бо Він воскресає і входить у вічне життя з кожним із нас».

«У цей світлий день ми просимо Господа, щоб Він простягнув свою живоначальну десницю до України! Нам важливо пережити Христове Воскресіння як справжню воскресаючу всемогутню перемогу Христа, яка дарується нам Його всемогутньою десницею», – наголосив Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.