Глава УГКЦ: «Хочемо справедливого миру, за якого не було б країн, що панують і гноблять»

У святі Різдва Христового цього року молитва про мир, мабуть, є основним проханням, яке ми, українці, скеровуємо до новонародженого Спасителя. Ми шукаємо цього миру. Але миру справедливого, – миру, який би поважав гідність кожної людини, за якого не було б людей першого чи другого сорту, не було б країн, які панують і гноблять, не було б людей, які терплять від агресії сусідньої держави.

Про це сказав  у день Різдва Христового Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового, що в Києві.

«І ось сьогодні, – наголосив проповідник, – ангел звіщає нам, що цей мир приходить. Навіть більше, цей мир народився. Цим миром є новонароджений Христос Господь! Бо як буде мир – буде життя, буде майбутнє. Бо як буде мир – буде все решта, сказав мені один маленький хлопчик».

Блаженніший Святослав пригадав слова апостола Павла, що Христос є наш мир. Ісус приходить, щоб сповістити нам мир, далеким і близьким. «Але ми сьогодні мусимо наслідувати мудреців. Мусимо прийти до Князя миру і сповнитися тим даром Божого миру, який Він у своєму народженні нам приносить. Тому що мир – це, найперше, Божий дар. Мир – це не є лише перемир’я чи тимчасове стримання агресії. Сьогодні Священне Писання навчає нас, що мир – це повнота життя і примирення людини з Богом. Якщо людина є в миру з Богом, то лише тоді здатна жити в мирі і з ближніми», – наголосив Глава Церкви. Тому сьогодні, каже він, коли ми молимося за мир, будьмо його носіями. «Прийдімо, – просить Блаженніший, – до цієї стаєнки, припадімо до новонародженого Спасителя. Примирімося з Ним, примирімося з Богом, а відтак будьмо будівничими того миру, який сьогодні сходить на нас з небес».

Архиєрей відзначив, що нині «ангели і люди єднаються в торжественних піснеспівах, вітаючи між нами новонародженого Спасителя». «Христос народився! – співають небеса. Христос народився! – обновляється земля. Сьогодні відчуваємо, що небеса відкриваються. Божественна радість, світло і мир сходить з небес. Народження Ісуса в надзвичайно убогій стаєнці між тваринами, тому що не було місця між людьми. Спаситель народився у сім’ї біженців і емігрантів, для яких не знайшлося місця між людьми у їхньому домі. Спаситель світу приходить, щоб розділити з людиною її радості й болі. У сьогоднішньому святі ми відчуваємо, як близько до нас є наш Спаситель, як близько до нас є наше спасіння», – сказав проповідник до вірних.

Глава Церкви зазначив, що ми з благовістям миру, з благовістям різдвяної радості хочемо завітати до кожної нашої родини, яка чекає на мир і на спасіння в Христі Ісусі. Ми сьогодні молитвами линемо до тих, хто, можливо, почувається самотнім, перебуває далеко від дому. Сьогодні молимося особливо за тих, хто захищає мир – за наших воїнів, які святкують Різдво в холодних окопах і бліндажах на лінії фронту. Молимося і благовістуємо Христовий мир тим, хто далеко від рідного дому і не відчуває родинного тепла, що є природним контекстом святкування Різдва Христового. Ідемо з колядою до тих, хто сумує через втрату рідних та близьких протягом цього року, до потребуючих, до тих, хто страждає від холоду й голоду.

«Нехай новонароджений Спаситель миром благословить нашу землю, наш народ. Зі святом народження Різдва Христового! Зі святом народження Князя миру, благовісника вселенського єднання!» – побажав Блаженніший Святослав.

Співслужили з Верховним Архиєпископом владика Богдан (Дзюрах) та владика Йосиф (Мілян).

Відзначимо також, що помолитися на Літургію прийшов Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Сумі Шігекі з дружиною.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.