Глава УГКЦ до священиків Київської архиєпархії: «На теренах Центральної України ми, як церковна спільнота, відбулися…»

На теренах Центральної України, на якій розташовані парафії Київської архиєпархії УГКЦ, відбувається процес глибокого перетворення: люди стають інакшими.

Ви, як душпастирі, бачите, що внаслідок суспільних змін, які сталися останнім часом у нашій державі, люди по-новому сприймають нашу Церкву. Вам відомо, що донедавна нас не помічали, не давали нам простору для розвитку. Проте тепер я можу ствердно сказати, що на теренах Центральної України ми, як церковна спільнота, відбулися.

Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, Митрополит Київський, до священиків Київської архиєпархії 8 квітня 2014 року. Священнослужителі зібралися в реколекційному центрі поблизу Житомира для проведення великопісних реколекцій.

Верховний Архиєпископ УГКЦ подякував душпастирям за те, що вони своєю увагою до людей, а також засудженням неправди та кривдження українського народу змінили ставлення людей до УГКЦ на цих теренах і сформували правдиве обличчя Церкви.

«Сьогодні наш народ після усіх подій є дуже зраненим. Ми живемо зараз у потрійному стресі: післяреволюційному, військовому, передвиборчому, ? продовжив Предстоятель УГКЦ. – Ці складні моменти накотилися в один час, тому потрібно бути чуйними до людей».

Бо ж, за його словами, часом можна привести людину до Господа, якщо допомогти їй пережити біль. З цією метою в єпархіях УГКЦ проводять тренінги, що навчають священиків працювати з людьми, які потерпають від «постмайданівського» стресу. Глава Церкви підкреслив, що не політики і представники оновленої влади зараз є джерелом надії для людей, а Церква і священики.

Наприкінці зустрічі Першоієрарх УГКЦ повідомив, що під час останньої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства було затверджено Інструкцію про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній. Блаженніший Святослав пояснив, що ця Інструкція формулює засади поведінки священиків під час виборчих перегонів: «Я прошу вас прийняти ці засади, як певні межі активності і неактивності священика у таких політичних процесах».

На завершення Глава УГКЦ подякував священикам Київської архиєпархії УГКЦ «за жертовність і ревність під час подій на Майдані, за опіку над людьми 24 години на добу».

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.