Habemus Papam! Новий Папа Римський – ФранцискПротодиякон французький кардинал Жан-Луї Торан  на центральному балконі собору Святого Петра 13 березня ввечері о 9:12 оголосив ім’я 266-го наступника святого Петра.

Ним став аргентинський кардинал Хорхе Маріо Берголіо, єзуїт, архиєпископ Буенос-Айресу, який обрав ім’я папи Франциск.

Десятки тисяч людей зібралися під парасольками на площі. Клуби білого диму з’явилися з труби над Сікстинською капелою о 8:06 вечора. Новий Папа був обраний на другий день конклаву.

На балконі головного католицького храму  новообраний понтифік  виголосив традиційне благословення” Urbi et Orbi” (Місту і світу).

Біографічна довідка.
Хорхе Маріо Берголіо народився 17 грудня 1936 р. в Буенос-Айресі в сім’ї італійського працівника залізниці, де виховувалось п’ятеро дітей. Вивчав хімію, інженер-хімік, але обрав шлях священства і вступив до семінарії в Вілья-Девото. У 1958 році вступив до ордену єзуїтів. Вивчав гуманітарні науки: філософію, літературу та психологію. У середині 60-х – професор літератури і психології в коледжі Непорочного Зачаття в Санта-Фе.  Ті ж предмети викладав у коледжі Спасителя Буенос-Айреса. Священичі свячення отримав у 1969 році.

Деякий час Хорхе Маріо Берголіо працював у Німеччині, де отримав докторський ступінь. В Аргентині був ректором коледжу Maximo Сан-Хосе в Сан-Мігель.

У 1992 році Іван Павло II призначив його єпископом-помічником в Буенос-Айресі, потім Хорхе Маріо Берголіо очолив єпархію. У той же час опікувався віруючими східного обряду, що проживають в Аргентині. Він також Великий канцлер Католицького Університету Аргентини. Брав участь в сесіях Всесвітнього Синоду Єпископів у Ватикані.

Служив архиєпископом в Буенос-Айресі з 1998 року. Введений у колегію кардиналів у 2001 році. Як кардинал, Берголіо обіймав низку адміністративних посад в Римській курії. Зокрема, служив у Конгрегації духовенства, Конгрегації богослужіння і таїнств, Конгрегації інститутів посвяченого життя і Конгрегації товариств апостольського життя. Берголіо став членом Комісії з Латинської Америки та сімейної ради.
Під час конклаву у 2005 році – один з претендентів на папський престіл. У 2005-2011 роках – голова єпископської конференції Аргентини.

Автор книг: «Meditaciones para religiosos» (Медитації для віруючого) (1982), «Reflexiones sobre la vida apost?lica» (Роздуми про апостольське життя) (1986) и «Reflexiones de esperanza» (Роздуми надії) (1992).

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.