Виховання, пошана до створіння та свідчення євангельських цінностей: Папа Франциск про завдання католицького скаутства

Шлях у сім’ї, серед створіння та посеред міста – навколо «типового» терміну, притаманного скаутському рухові, тобто, «шляху» Папа Франциск побудував своє слово, звернене до кількох тисяч представників Руху Дорослих Католицьких Скаутів Італії, зустрічаючись з ними у суботу, 8 листопада 2014 р., з нагоди 60-річчя заснування цього руху. Святіший Отець склав їм особливу подяку за «працю у Церкві та суспільстві», яка полягає у свідченні Євангелія, адже цей рух має чітко виражений церковний вимір, об’єднуючи мирян, «які добре усвідомлюють зобов’язання, які походять зі Святих Тайн Хрищення та Миропомазання».

«Типова термінологія скаутства дуже часто послуговується терміном “шлях”, як значущою цінністю в житті підлітків, молоді й дорослих. Бажаю заохотити вас і надалі здійснювати свою мандрівку, яка кличе вас прокладати шлях у сім’ї, серед створіння та посеред міста», – сказав Папа, закликаючи завжди прямувати вперед, але не просто так, а проходячи певним шляхом.

Далі Наступник святого Петра окремо зупинився на кожному зі згаданих пунктів. Щодо сім’ї, то він наголосив, що вона завжди залишається «клітиною суспільства та першочерговим місцем виховання». Вона є «спільнотою любові та життя, в якій кожна особа вчиться творити взаємини з іншими та зі світом, і завдяки основі, здобутій в родині, стає здатною знайти себе в суспільстві, з користю відвідувати формаційні середовища, такі як школа, парафія та різні рухи». «Всі покликання роблять перші кроки в сім’ї, несучи крізь усе життя її відбиток», – сказав Святіший Отець, підкресливши, що у випадку скаутського руху, який ґрунтується на постійному вихованні, «виховання в сім’ї становить пріоритетний вибір». Християнські ж батьки повинні пам’ятати, що особливим джерелом їхньої виховної місії є Свята Тайна Подружжя.

Переходячи до наступного пункту, Папа зауважив, що в наш час «не можна не зважати на екологічне питання, яке є важливим для виживання людини». Його не можна зводити до чисто політичного питання, адже воно має «моральний вимір та стосується усіх». Святе Письмо вчить нас, що сотворений світ – це Божий дар, ввірений нам, а все створіння має спільну мету – остаточне сповнення у Бозі наприкінці часів. «Ця доктрина нашої віри, – зазначив Глава Католицької Церкви, – є для нас ще сильнішою спонукою для відповідального та шанобливого ставлення до створіння». А жити в близькому контакті з природою, як це притаманне скаутизмові, включає не лише пошану до неї, «але також намагатися зробити конкретний вклад у викорінення марнотратства у суспільстві, які дедалі більше схильне викидати у сміття добра, які ще можуть бути вживаними і які можна віддати потребуючим».

«Живучи у кварталах та містах, ви повинні бути, немов закваска, яка ферментує тісто, надаючи свій щирий вклад у здійснення спільного блага, – вів далі Папа, переходячи до третього пункту. – Важливо вміти з радістю пропонувати євангельські цінності, у чесному та відкритому співставленні з різними суспільними та культурними інститутами».

Текст із сторінки Радіо Ватикану
Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.